W Stalowej Woli

Skończą się kłopoty z dziurami i kałużami na Lipowej

Skończą się kłopoty z dziurami i kałużami na Lipowej

Dziury, kałuże, nierówności, trudności z dojechaniem do własnej posesji. O tych niedogodnościach mieszkańcy ul. Lipowej na os. Charzewice w Stalowej Woli za pół roku będą mogli zapomnieć. Dziś została oficjalnie przekazana ta droga wykonawcy tej inwestycji, czyli konsorcjum PBI Infrastruktura.

  • To projekt oczekiwany przez mieszkańców tej ulicy od kilkudziesięciu lat. Radny z tego osiedla Łukasz Durek od początki kadencji zabiegał o realizację tej kluczowej inwestycji dla tej części miasta – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny, zaznaczał, że to piękna, historyczna ulica, ale w ostatnich latach zwłaszcza, przez brak kanalizacji deszczowej jej stan nie był najlepszy. Po opadach tworzyły się kałuże, mieszkańcy mieli problemy z dojazdem do swoich posesji, stan chodników pozostawiał wiele do życzenia. To wszystko już niebawem ma się zmienić.

Jak zaznaczał radny Łukasz Durek, przebudowa ul. Lipowej rozpoczyna duże inwestycje na os. Charzewice, które pozwolą na to, by ta część Stalowej Woli odzyskała świetność, by była przyjazna i funkcjonalna dla mieszkańców. – Niestety osiedle to, przez lata było zaniedbane. Mam nadzieję, że prace te przebiegną sprawnie, że mieszkańcy mimo tych tymczasowych niedogodności będą jakoś funkcjonować, a za pół roku będą cieszyć się piękną i funkcjonalną ulicą – mówił radny.

Mieczysław Wilk, wiceprezes zarządu konsorcjum PBI Infrastruktura, które wygrało przetarg na wykonanie tej drogi zapewniał, że firma będzie tak prowadzić działania, aby był jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców, choć utrudnień całkowicie nie da się uniknąć.

Prace maja ruszyć za około 2 tygodnie. Obecnie wykonawca jest na etapie zatwierdzania projektu organizacji ruch. W planach jest zamknięcie całej ul. Lipowej na czas wykonywania robót dla ruchu zewnętrznego. W miarę możliwości będzie dopuszczony ruch dla mieszkańców, by mogli dojechać do posesji.

W pierwszej kolejności będą prowadzone prace rozbiórkowe, nawierzchnia ulicy i chodników. Potem będzie wykonywana kanalizacja deszczowa i kolejne prace. Położenie nawierzchni asfaltowych planowane jest we wrześniu.

W planach miasto ma już koleje inwestycje drogowe na tym osiedlu. W tym roku miasto robi projekt przebudowy pierwszej części odcinka ul. Sandomierskiej. Będzie ubiegać się starać o dofinansowanie na ten cel z rządowego programu przebudowy dróg lokalnych. Natomiast na ul. Księżnej Lubomirskiej w tym roku będzie wykonana nakładka asfaltowa.

Joanna Piechuta

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021