Skuteczny Zaguła poprowadził Stal do zwycięstwa

Po ostatniej pechowej porażce, nasi koszykarze chcieli szybko o tym zapomnieć, a miało im w tym pomóc zwycięstwo we własnej hali, w meczu 7 kolejki z BKS-em Tur Bielsk Podlaski.

Pierwsza kwarta sobotniego spotkania była dość wyrównana z niewielkim wskazaniem na zielono-czarnych, którzy co chwile odskakiwali gościom na kilka oczek, jednak zawodnicy Bks-u skutecznie gonili wynik. Dobrze spotkanie rozpoczął Dawid Zaguła zdobywając w pierwszej części 7 pkt.

Drugą kwartę również lepiej rozpoczęli podopieczni Bogdana Pamuły, którzy po punktach Zaguły i Nowaka znów odskoczyli na 7 punktów od przeciwników. Goście jednak wzięli się do roboty i nie pozwolili Stalowcom na dalsze powiększanie przewagi. Udało się im nawet na chwile zmniejszyć przewagę gospodarzy do 1 punktu. Na całe szczęście końcówka kwarty znów należała do Stali, która na przerwę schodziła z 5-cio punktową zaliczkom.

Pierwsze 5 min. trzeciej kwarty to znów wymiana ,,punkt za punkt’’. Taka rozgrywka uśpiła zawodników Bks-u, którzy po tym czasie pozwolili naszym zawodnikom uzyskać 11 punktową przewagę. Kolejne 8 pkt. do swojej zdobyczy zdobył najlepiej punktujący w naszym zespole Dawid Zaguła. Goście zdobyli się jeszcze na skuteczny zryw w końcówce tej kwarty, jednak ostatecznie przegrali tą część gry 14:16.

Ostatnia kwarta rozpoczęła się znów od ataku Stalowców i szybko zdobytych 4 punktów przez młodego Macieja Pietrasa i znów zielono-czarni prowadzili 13 punktami. Wtedy zaczęła się znów pogoń zawodników Bks-u . Była ona na tyle skuteczna, że w pewnym momencie z przewagi Stalowców zostało tylko 3 oczka. Jednak w końcówce spotkania więcej sił na szczęście mieli nasi zawodnicy i ostatecznie zwyciężyli tą kwarte 22:20, a całe spotkanie 84:75.

stw24.pl21 czerwca 2021

„Turniej Czwórmiasta – Czwórbój Sportowy”

Rozpoczęła się przebudowa istniejącego stadionu sportowego Klubu Sanna Zaklików

stw24.pl15 czerwca 2021

32 Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków Pabianice – Stalowa Wola