Fotorelacje

Śmieci zyskały drugie życie – rozstrzygnięcie konkursu

Śmieci zyskały drugie życie – rozstrzygnięcie konkursu

Miejska Biblioteka Publiczna od lat prowadzi zajęcia plastyczne podczas wakacji. W tym roku przebiegały one w trzech kategoriach: park jurajski, wrota lasu i pamiątki wakacyjne. We wtorek 25 sierpnia odbyło się wręczenie nagród dzieciom, które uczestniczyły w zajęciach.

Dzieci podczas wakacji wykonywały dinozaury, gniazda, wulkany z materiałów pozyskanych z recyklingu, czyli z rzeczy, które z reguły wyrzucamy do kosza. Dzięki starym butelkom, gazetom, kartonom pojawiały się wspaniałe rzeczy, które najpierw powstały w wyobraźni dzieci.

Tematem drugiego panelu zajęć był las. Najmłodsi przenieśli się do krainy zieleni, a ze skarbów lasu wykonali prace plastyczne. Ostatnim blokiem spotkań były pamiątki wakacyjne.

– Biblioteka jest miejscem, gdzie pracuje się prężenie również podczas wakacji i można się tu dowiedzieć ciekawych rzeczy. Są zajęcia edukacyjne, w których uczestniczy tak wiele dzieci. Segregacja śmieci jest trudną tematyką. Miasto na co dzień również musi się z nią zmierzać. Cieszę się, że młodzi ludzie mają dużą wiedzę na temat segregacji śmieci – mówił przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Weber.

– W promocji systemu gospodarki odpadami chcielibyśmy pokazać, co dzieci są w stanie zrobić z rzeczy przeznaczonych do recyklingu. Jest to plus jeżeli chodzi o promocję selektywnej zbiórki, ponieważ dzięki temu płacimy mniej za śmieci – zaznaczył naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami Witold Tutak.

Dzieci zostały nagrodzone w dwóch kategoriach wiekowych. Maluchy otrzymały farby, kredki, flamastry, plastelinę, natomiast dzieci chodzące do szkoły – materiały przydatne podczas nauki.

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Fotorelacje

Stalowowolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

stw24.pl14 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Rodzinny piknik ,,Wakacje – czas start !”

stw24.pl30 czerwca 2021

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

„Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

„Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020