Kronika Policyjna

Śmiertlene potrącenie rowerzystki

Śmiertlene potrącenie rowerzystki

Stalowowolscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do jakiego doszło w sobotnie popołudnie. Kierowca fiata seicento potrącił dwoje rowerzystów, którzy najprawdopodobniej przejeżdżali przez ulicę przejściem dla pieszych. 49-letnia rowerzystka w wyniku doznanych obrażeń, zmarła w szpitalu. Kierujący fiatem i drugi rowerzysta trafili do szpitala.

Do wypadku doszło w Stalowej Woli na ulicy Chopina w ciągu drogi krajowej nr 77, w sobotę kilka minut po godz. 15. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 73-letni kierujący samochodem marki Fiat Seicento potrącił dwoje rowerzystów w wieku 68 i 49 lat, którzy przejeżdżali przez ulicę przejściem dla pieszych. 68-letni mężczyzna i kierowca fiata trafili do szpitala w Stalowej Woli, natomiast 49-letnia kobieta przetransportowana została śmigłowcem do szpitala w Lublinie. Niestety mimo wysiłku lekarzy, w wyniku doznanych obrażeń, zmarła w szpitalu.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny, wykonali dokumentację fotograficzną oraz szkic. Funkcjonariusze ustalili świadków zdarzenia. Badanie stanu trzeźwości kierowcy fiata wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Od rowerzystów pobrana została krew do badań. Policjanci ze Stalowej Woli wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku.

Policjanci apelują! Nadchodząca jesień, a wraz z nią zapadający wcześniej zmierzch to czas, kiedy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego stają się mniej widoczni dla kierujących pojazdami. Elementy odblaskowe pozwalają dostrzec osobę noszącą je z dalszej odległości, co znacznie zwiększa szansę na wcześniejsze zareagowanie na zagrożenie.

Policjanci apelują również do rowerzystów, aby dołożyć wszelkich starań do “bycia widocznym”. Korzystajmy z prawidłowego i zgodnego z przepisami oświetlenia swoich jednośladów. Korzystajmy z elementów odblaskowych. Zadbajmy o widoczność roweru również z boku. Jeśli kierujący rowerem i jego pojazd nie jest wyposażony w elementy odblaskowe – po zmroku nie jest widoczny podczas przejeżdżania przez przejazd dla rowerów!

Źródło: Policja

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

areszt-policjant

Trafił do aresztu za napad na kobietę

stw24.pl6 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021

Policja nakryła trzech 13-latków na niebezpiecznych eksperymentach

stw24.pl28 kwietnia 2021

35-letni mieszkaniec Stalowej Woli, zatrzymany za “narkotykowy biznes”

stw24.pl28 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Policjanci zabezpieczyli broń, amunicje i trofea myśliwskie

stw24.pl14 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Tragedia rodzinna – Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

stw24.pl30 marca 2021