Kronika Policyjna

Śmiertlene potrącenie rowerzystki

Śmiertlene potrącenie rowerzystki

Stalowowolscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do jakiego doszło w sobotnie popołudnie. Kierowca fiata seicento potrącił dwoje rowerzystów, którzy najprawdopodobniej przejeżdżali przez ulicę przejściem dla pieszych. 49-letnia rowerzystka w wyniku doznanych obrażeń, zmarła w szpitalu. Kierujący fiatem i drugi rowerzysta trafili do szpitala.

Do wypadku doszło w Stalowej Woli na ulicy Chopina w ciągu drogi krajowej nr 77, w sobotę kilka minut po godz. 15. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 73-letni kierujący samochodem marki Fiat Seicento potrącił dwoje rowerzystów w wieku 68 i 49 lat, którzy przejeżdżali przez ulicę przejściem dla pieszych. 68-letni mężczyzna i kierowca fiata trafili do szpitala w Stalowej Woli, natomiast 49-letnia kobieta przetransportowana została śmigłowcem do szpitala w Lublinie. Niestety mimo wysiłku lekarzy, w wyniku doznanych obrażeń, zmarła w szpitalu.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny, wykonali dokumentację fotograficzną oraz szkic. Funkcjonariusze ustalili świadków zdarzenia. Badanie stanu trzeźwości kierowcy fiata wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Od rowerzystów pobrana została krew do badań. Policjanci ze Stalowej Woli wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku.

Policjanci apelują! Nadchodząca jesień, a wraz z nią zapadający wcześniej zmierzch to czas, kiedy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego stają się mniej widoczni dla kierujących pojazdami. Elementy odblaskowe pozwalają dostrzec osobę noszącą je z dalszej odległości, co znacznie zwiększa szansę na wcześniejsze zareagowanie na zagrożenie.

Policjanci apelują również do rowerzystów, aby dołożyć wszelkich starań do “bycia widocznym”. Korzystajmy z prawidłowego i zgodnego z przepisami oświetlenia swoich jednośladów. Korzystajmy z elementów odblaskowych. Zadbajmy o widoczność roweru również z boku. Jeśli kierujący rowerem i jego pojazd nie jest wyposażony w elementy odblaskowe – po zmroku nie jest widoczny podczas przejeżdżania przez przejazd dla rowerów!

Źródło: Policja

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierowców

stw24.pl13 września 2021

Szynobus potrącił leżącego przy torach mężczyznę

stw24.pl13 września 2021

Bezpieczna droga do szkoły ze stalowowolską policją

stw24.pl10 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Zatrzymani na doglądaniu uprawy konopi

stw24.pl27 sierpnia 2021

W miniony weekend policja zatrzymała trzech pijanych kierowców

stw24.pl24 sierpnia 2021

Śmiertelny wypadek w powiecie stalowowolskim

stw24.pl20 sierpnia 2021