W Stalowej Woli

Solarisy będą jeździć po mieście

Solarisy będą jeździć po mieście

Został wyłoniony dostawca 10 elektrycznych autobusów wraz z systemem ładowania w ramach projektu Mobilny MOF, który jest realizowany przez Stalową Wolę, a także sąsiednie samorządy.Tabor komunikacji powiększy się o pojazdy produkowane przez firmę Solaris.

Jak informował prezydent Lucjusz Nadbereżny firma Solaris była jedynym oferentem, który spełniał kryteria i który brał udział w tym postępowaniu.  Miasto już przygotowuje się do kolejnego postępowania w ramach tego projektu.
– Kolejny przetarg, który zostanie ogłoszony będzie dotyczył dostawy systemu elektronicznego biletu i informacji pasażerskiej. To jest związane ze współpracą wykonawcy, który zwycięży to postępowanie z dostawcą autobusów. Dlatego w takiej kolejności są organizowane te przetargi, aby dostawca części elektronicznej współpracował z dostawcą autobusów – wyjaśniał prezydent.

W sumie w ramach projektu ma być zakupionych 19 nowych fabrycznie autobusów. Przetarg na te pojazdy został podzielony na trzy części. Pierwsza dotycząca autobusów elektrycznych została rozstrzygnięta. Kolejne dwie, czyli na dostawę 6 autobusów o długości ok. 9,5 m napędzanych olejem napędowym oraz dostawę 3 pojazdów również napędzanych olejem, z tym, że o długości od 7 do 8 m są w toku postępowania. Nowe autobusy mają być dostarczone do końca czerwca przyszłego roku.

Przypomnijmy, Stalowa Wola realizuje wspólnie z gminami: Nisko, Pysznica i Zaleszany projekt Mobilny MOF, którego całość opiewa na kwotę 52,5 mln zł. Samorząd Stalowej Woli otrzymał dofinansowanie na ten cel w wysokości 37 mln zł. Oprócz nowych autobusów w ramach tego projektu mają powstać także m.in. nowe przystanki autobusowe, parkingi, ścieżki rowerowe, centra przesiadkowe.

Joanna  Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021