kultura i rozrywka

Solidarność oczami młodych

Solidarność oczami młodych

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli ogłasza konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów zainteresowanych sprawdzeniem praktycznych umiejętności reporterskich.

Masz w sobie żyłkę dziennikarza? Interesuje cię otaczający świat? Jesteś dociekliwy? Interesujesz się przeszłością Stalowej Woli? Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na reportaż o bohaterach stalowowolskiej „Solidarności”.
Oni mieli wtedy dwadzieścia parę lat, niektórzy więcej, a niektórzy mniej – jeszcze chodzili do szkoły. Czas był niełatwy: lata 80. Czy jest możliwe, żeby dzisiejsza młodzież popatrzyła na historię oczami swoich rówieśników i ich niewiele starszych kolegów z tamtych dni? Ludzi młodych, nawet nastolatków, mierzących się z niezwykle trudnymi realiami?

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów zainteresowanych sprawdzeniem praktycznych umiejętności reporterskich. Zadaniem uczestników jest przygotowanie i przeprowadzenie wywiadu (w formie audio, wideo, tekstu) z wybraną przez siebie osobą, zaangażowaną w działalność podziemnych struktur Solidarności. Oni są wśród nas, może to ktoś z sąsiadów, z rodziny?
Weź sprawy w swoje ręce i opowiedz nam historię bohaterów „Solidarności” widzianej twoimi oczami; opowiedz historię ludzi, którzy mieli odwagę walczyć o wspólną wolność.

Do wygrania nagrody rzeczowe. Zwycięskie prace będą prezentowane na stałej wystawie  A jutro jest nieznane. Podziemna Solidarność w Stalowej Woli 1982-1989 lub na stronie internetowej Muzeum.
Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Należy przesłać potwierdzenie udziału do 18 listopada 2016 r. na adres mbakwoloszyn@muzeum.stalowawola.pl
Na gotowe reportaże czekamy do 30 listopada 2016 r.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się w załączonym Regulaminie oraz na stronie http://www.muzeum.stalowawola.pl/pl/projekty/podziemna-solidarno

źródło: Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

pieniądz-biznes-plany

Przyjdź na spotkanie i dowiedz się jak pozyskać wsparcie finansowe

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

Zwalczają szkodnika drzew- Oprysk w lasach Gminny Pysznica

stw24.pl10 maja 2021

Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021