kultura i rozrywka

Solidarność z młodzieżą

Solidarność z młodzieżą

Oni mieli wtedy dwadzieścia parę lat, niektórzy więcej, a niektórzy mniej – jeszcze chodzili do szkoły. Czas był niełatwy: lata 80. Czy jest możliwe, żeby dzisiejsza młodzież popatrzyła na historię oczami swoich rówieśników i ich niewiele starszych kolegów z tamtych dni? Ludzi młodych, nawet nastolatków, mierzących się z niezwykle trudnymi realiami?

Realizowany przez muzeum projekt, poświęcony podziemnej Solidarności w Stalowej Woli zawiera także ofertę dla młodzieży: odbyły się już warsztaty historyczno-dziennikarskie. Teraz – nie tylko dla warsztatowiczów – szansa na sprawdzenie tych umiejętności w praktyce, czyli przygotowanie i przeprowadzenie wywiadu przed kamerą, z wybraną przez siebie osobą, zaangażowaną w działalność podziemnych struktur Solidarności. Oni są wśród nas, może to ktoś z sąsiadów, z rodziny?

12p

Okazją, żeby poznać tych ludzi, będzie spotkanie 27 września w Domu Gościnnym Hutnik. Zapraszamy wszystkich: tych, którzy mogą podzielić się swoimi wspomnieniami, i tych, którzy zechcą później te wspomnienia utrwalić na filmie. A we wtorek młodzi i starsi po prostu się zobaczą i poznają. Później najciekawsze prace zostaną włączone do wystawy na ten temat, przygotowywanej przez muzeum.
Spotkanie odbędzie się w Domu Gościnnym „Hutnik”, ul. Prymasa Wyszyńskiego 12, w Sali Norblina, we wtorek 27 września o godzinie 16.

Wystawa dotycząca podziemnej Solidarności stalowowolskiej powstaje we współpracy z Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli, KZ MOZ NSZZ “Solidarność” Huty Stalowa, Zarządem Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ “Solidarność. Usytuowana będzie w salach sąsiadujących z pomieszczeniami Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli. Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu “Patriotyzm Jutra” oraz ze środków Gminy Stalowa Wola. Spotkanie odbywa się w cyklu „Szanujmy wspomnienia”.

źródło: Muzeum regionalne w Stalowej Woli

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ruszyła 14. edycja Plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2020”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci

stw24.pl8 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Stowarzyszenie PANDOZ realizuje budowę placu zabaw w Antoniowie

stw24.pl6 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Ruszyły zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich.

stw24.pl25 marca 2021