W Stalowej Woli

Specjalistyczny sprzęt trafi na blok operacyjny

Specjalistyczny sprzęt trafi na blok operacyjny

Sprzęt o wartości 600 tys. zł trafi na Blok Operacyjny w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli. Pieniądze na ten cel pochodzą z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. 24 lipca uroczyście umowę podpisali: Marcin Warchoł, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys.

Jak zaznaczał Marcin Warchoł, osoby pokrzywdzone przestępstwem są bardzo często w ciężkiej sytuacji także zdrowotnej, wymagają pomocy, do której udzielenia niezbędny jest profesjonalny sprzęt.

– Dziękuję bardzo Panu staroście, za kompleksową budowę Bloku Operacyjnego w stalowowolskim szpitalu. My ze swojej strony, jako Ministerstwo Sprawiedliwości mamy przyjemność dołożyć „drobną cegiełkę” w postaci tych środków – mówił Marcin Warchoł. Zaznaczał, że Fundusz Sprawiedliwości działa kompleksowo. Z jednej strony pomaga osobom, które są w sytuacji kryzysowej już teraz. A z drugiej strony, jeśli już trafiają na blok operacyjny, na salę szpitalną powinni mieć jak najlepszą opiekę, a także odpowiedni sprzęt wykorzystywany do leczenia.

– To jest dla nas bardzo duża pomoc. Bardzo serdecznie dziękuję Panie ministrze. Oby więcej takich wizyt, takie umowy możemy podpisywać zawsze – dziękował Janusz Zarzeczny, podkreślając, że te narzędzia będą służyć szczególnie osobom poszkodowanym w wypadkach.

Za sprzęt na Blok Operacyjny, dziękował Edward Surmacz, dyrektor szpitala. Zwracał uwagę na to, że jest to sprzęt o szerokim spektrum zastosowania.

Powiat Stalowowolski w ramach projektu pn. „ Zakup wyposażenia dla Bloku Operacyjnego w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli” otrzymał 594 tys. zł z Funduszu Sprawiedliwości, pozostała część środków będzie pochodzić z budżetu powiatu.

Dzięki wsparciu zostanie zakupione niezbędne wyposażenie do udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych i innych wypadkach będących skutkiem popełnienia przestępstwa.
Przewidziany jest zakup m.in.: zestawu narzędzi chirurgicznych do operacji powypadkowych, w tym będą to: peany, kochery, mikulicze, trzonki, haki, imadła, nożyczki różnych rozmiarów i różnych typów; podważki, łyżeczki, rozwieracze, kaniule ssące.

A ponadto narzędzia typowo specjalistyczne w: laryngologii, chirurgii laparoskopowej wraz z doposażeniem toru wizyjnego w kamerę 3D do celów operacyjnych/diagnostycznych, urologii, ortopedii.

Zakupione będą również systemy do trepanacji wraz z oprzyrządowaniem, w tym:

– zestaw do trepanacji czaszki z oprzyrządowaniem,
– zestaw napędów wraz z akcesoriami do ortopedii i laryngologii.

W planach jest także zakup akcesoriów i niezbędnego wyposażenia wspomagające do zabezpieczenia poszkodowanego po wypadkach komunikacyjnych w tym: opaski/aparaty do uzyskania niedokrwienia, opaski uciskowe, stabilizatory zewnętrzne.

Zadanie ma zostać zrealizowane do połowy listopada tego roku.

Źródło: Powiat Stalowowolski 

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021