W Stalowej Woli

Spędź wakacje na półkoloni w muzeum!

Spędź wakacje na półkoloni w muzeum!

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Wielu z Was planuje swój wolny czas. Nie każdy wyjedzie jednak poza miejsce zamieszkania. Jeżeli zamierzacie spędzać lato w mieście, przyjdźcie do Muzeum. Podczas organizowanych co roku półkolonii można spędzić czas w sposób twórczy, ucząc się przez zabawę i realizując swoje pomysły podczas kreatywnych warsztatów artystycznych.

Tym razem muzeum zaprasza na zajęcia zbudowane wokół wystaw czasowych i stałych. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku, od 3 lipca do 4 sierpnia w godz. 9:00 – 13:00. Pierwsze dwa tygodnie półkolonii odbędą się w głównej siedzibie Muzeum przy ul. Sandomierskiej 1, natomiast na trzy kolejne tygodnie zapraszamy do Muzeum przy ul. Staszica 14 (lokal po bibliotece, obok kina Ballada).
Wśród proponowanych aktywności znajdą się zajęcia przepełnione treściami przyrodniczymi i ekologicznymi – plenery malarskie, spacery po mieście, wycieczki i różnorodne działania plastyczne. Wszystkie aktywności zbudowane wokół wystaw Bóstwa i ofiary. Zwierzęta starożytnego Egiptu, Życie towarzyskie w COP, Let’s bee friends czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami oraz na wystawie stałej Stacja Rozwadów. Między Lwowem a Krakowem.

Muzeum przy ul. Sandomierskiej
3 -14 lipca
W pierwszym tygodniu zapraszamy wszystkie dzieci do świata legend i wierzeń starożytnych Egipcjan. Będzie to niepowtarzalna okazja, by poznać bliżej tę fascynującą kulturę. Wśród przewidzianych zajęć jest m.in. nauka hieroglifów, wykonywanie amuletów czy dekorowanie płóciennych toreb egipskimi motywami. Drugi tydzień półkolonii poświęcimy poznawaniu lokalnej historii i przyrody. Dzięki zajęciom plastycznym i wycieczkom pieszym dzieci poznają dawne dzieje Rozwadowa, zajrzą do dworu książęcej rodziny Lubomirskich, odkryją tajniki miejscowej przyrody i architektury.

Muzeum przy ul. Staszica 14 (lokal po bibliotece, obok kina Ballada),
17 lipca – 4 sierpnia
Kolejne trzy tygodnie półkolonii upłyną na poznawaniu ciekawego i inspirującego życia pszczół i innych owadów, poznawaniu ich znaczenia dla środowiska i dla nas – ludzi.
Podczas półkolonii najmłodsi będą mogli m.in. zamienić się w ogrodników i dowiedzieć się, jak sadzić rośliny i je pielęgnować by cieszyły nasze oczy i dawały dobre plony, odkryją tajniki pracy pszczelarza, wspólnie z organizatorami półkolonii zrobią kolorową papierową łąkę. Poza tym dowiedzą się, że pszczoły robią nie tylko miód, własnoręcznie zrobią i udekorują świece. Podczas zajęć „ożywią” też wykonaną przez siebie pszczołę za pomocą animacji poklatkowej. Poza tym w programie półkolonii także gry i zabawy, liczne zajęcia w plenerze, spacery przyrodnicze oraz wycieczka do Parku Rekreacji ZOOM NATURY w Janowie Lubelskim.
Koszt wycieczki 36 zł od osoby.

Na pozostałe dni półkolonii wstęp wolny!

Zapisy na półkolonie pod nr. Tel. 797 120 224, 797 120 229, 15 842 00 42
Turnusy półkolonii:
Turnus 1 – 3-7 lipca, ul. Sandomierska 1
Turnus 2 – 10-14 lipca, ul. Sandomierska 1
Turnus 3 – 17-21 lipca, ul. Staszica 14
Turnus 4 – 24-28 lipca, ul. Staszica 14
Turnus 5 – 31 lipca – 4 sierpnia, ul. Staszica 14
Przed rozpoczęciem półkolonii należy dostarczyć do muzeum wypełnioną kartę kwalifikacyjną dziecka – do pobrania na www.muzeum.stalowawola.pl

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021