W Stalowej Woli

Spór o błonia nadsańskie:„To są miliony wyrzucone w błoto”

Spór o błonia nadsańskie:„To są miliony wyrzucone w błoto”

Były miejski radny stalowowolskiej opozycji Dariusz Przytuła wystąpił do Najwyższej Izby Kontroli z wnioskiem o skontrolowanie sztandarowej inwestycji miasta – rewitalizacji nadsańskich błoni.

Zaplanowane na 4 i 5 sierpnia otwarcie błoni – rekreacyjnego i wypoczynkowego centrum – miasto zaplanowało z wielkim rozmachem. Odbędzie się tu spływ galarami Sanem a w niedzielę wieczorem zaśpiewają tu nawet gwiazdy polskiej sceny muzycznej w ramach wakacyjnej trasy koncertowej TVP 2. Tymczasem dobry nastrój prezydenta Lucjusza Nadbereżnego z PiS psuje deszcz i zarzuty opozycji wieszczącej katastrofę, i oskarżającej go o niegospodarność. Bo po ostatnich ulewach teren zrobił się grząski a w kilku miejscach zebrała się woda.

– Scena już stoi, żeby ją postawić wjechał tam ciężki sprzęt, położono specjalnie płyty betonowe, osusza się ziemię, ludzie pracują bez wytchnienia. Wszystko robi się błyskawicznie i byle jak, byle zdążyć – grzmi Dariusz Przytuła, który przesłał do kilku redakcji zdjęcia rekreacyjnego terenu po deszczu. Poinformował też, że wystąpił do Najwyższej Izby Kontroli o sprawdzenie prawidłowości wydania przez miasto publicznych pieniędzy na rewitalizację błoni.

– Tam była przed laty wielka powódź. Mieszkańcy, którzy to pamiętają zwracają na to uwagę i śmieją się, że między wałem i rzeką jest piękny teren za wiele milionów. To są zmarnowane pieniądze. To są miliony wyrzucone w błoto. Każdy mówił panu Nadbereżnemu, że teren trzeba odpowiednio przygotować do tej inwestycji. Zwracaliśmy na to uwagę my, opozycja – mówi Dariusz Przytuła z Platformy Obywatelskiej.

Urzędnicy magistratu, których poprosiliśmy o ustosunkowanie się do zarzutów Przytuły nie znaleźli od czwartku czasu, by odpowiedzieć na pytania dotyczące zagospodarowania błoni. Nie zaprosili też redakcji portalu stw24.p na dzisiejszą konferencję prasową prezydenta Lucjusza Nadbereżnego. Prezydent wyjaśniał na niej, że inwestycja nie jest zakończona a wykonawca ma trzy lata na zamknięcie projektu rewitalizacji.

Po południu otrzymaliśmy oświadczenie Dariusza Przytuły, który opisał swoje dzisiejsze spotkanie z prezydentem na błoniach (pisownia oryginalna):

Szanowni Państwo,

podczas dzisiejszego spaceru nad błoniami, chciałem zadać panu Nadbereżnemu kilka pytań w związku z inwestycjami, szedłem za niego tą samą ścieżką, po drodze mijał ochroniarzy, chodzili tam też mieszkańcy Stalowej Woli, którzy sami mi mówili to prezydent był. Nadbereżny kazał mnie wyrzucić z błoni, mam to nagranie jak ochrona tak mówi, ten pan kazał nam pana wyprosić. To słowa ochrony. Pan Nadbereżny boi się, że opozycja sprawdza prawidłowość wydatkowania pieniędzy podatników, to nie jest tak, że 12 milionów to Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i to nie są pieniądze podatnika, to są także nasze pieniądze mieszkańca Stalowej Woli. Nie tylko wkład sam z budżetu miasta. To kłamstwo Pana Nadbereżnego. Zawsze byłem za poprawą i budową błoni nadsańskich. Wiele razy zgłaszałem wnioski do budżetu miasta, nawet do pana Nadbereżnego, mam na to dokumenty podbite przez Urząd Miasta. Organizowaliśmy konferencje prasowe dotyczące błoni, mówiliśmy o potrzebie budowy deptaka, aby Stalowa Wola otworzyła się do rzeki i tam mieszkańcy biegali, a nie wzdłuż ulicy Podskarpowej. Są na to dokumenty i państwa artykuły. Pan Nadbereżny kłamie. Opozycja jest po to aby kontrolować działania i wydawanie publicznych pieniędzy, aby nie szły one w błoto. I dzięki mojemu zainteresowaniu Nadbereżny wie, że jest kontrolowany, bo bezradna Rada Miejska, nie interesuje się prawidłowością wydawanych pieniędzy. Będę zawsze to robił, bo tu mieszkam i tu płacę podatki. Pan Nadbereżny nazwał mnie i opozycję chorymi ludźmi którzy mu zwracają uwagę, kazał kupić sobie leki na nienawiść. Obrażając nas opozycję pokazuje, że boi się kontrolowania go z wydawania publicznych pieniędzy, ja będę strażnikiem tego czy mu się to podoba lub nie. Błonie nadsańskie powinny być zrobione z dwóch stron rzeki ale powinny być zabezpieczone przed zalaniem. Cieszę się, że mój WNIOSEK jest realizowany, który zgłaszałem jako radny, a później już Nadbereżnemu gdy został prezydentem. Najwyższa Izba Kontroli powinna zbadać wydanie publicznych pieniędzy to pieniądze z NFOŚ jak i z budżetu miasta. Cieszę się, że to zrobi, a mieszkańcy będą wiedzieć, czy inwestycja prawidłowo została wykonana pod względem projektowym i wykonawczym bo to są nasze 13 milionów złotych z podatków mieszkańców miasta i Polski. Panu Nadbereżnemu życzę życzliwie zdrowia. I niech nie wyzywa opozycji od chorych ludzi z nienawiści. I niech nie donosi na niewidzialnych mieszkańców Stalowej Woli, że wycieli mu maszt – na to pytanie nie chciał mi odpowiedzieć podczas rozmowy, tylko dalej mnie wyzywał od chorych ludzi – tak rozmawia pan Nadbereżny z opozycją wyzywając ją gdy sprawdza prawidłowość wydania publicznych pieniędzy. Wszystko jest nagrane na nośniku.

Dariusz Przytuła

20180728_115405.jpg - Kopia (Kopiowanie)

20180728_115400.jpg - Kopia (Kopiowanie)

20180728_115358.jpg - Kopia (Kopiowanie)

20180728_115351.jpg - Kopia (Kopiowanie)

20180728_115009.jpg - Kopia (Kopiowanie)

20180728_115037.jpg - Kopia (Kopiowanie)

Wioletta Wojtkowiak 

19 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021