W Stalowej Woli

Spór o drzewo – jedni za wycinką drudzy przeciw

Spór o drzewo – jedni za wycinką drudzy przeciw

Trwa budowa parkingu w okolicach bloków nr  4, 6, 8 przy ul. Skoczyńskiego w Stalowej Woli.  Mieszkańcy dowiedzieli się, że kilkudziesięcioletnie drzewo, które rośnie przy bloku nr 8 ma zostać wycięte, gdyż koliduje z tą inwestycją.

Interweniują w tej sprawie w Urzędzie Miasta, a także w naszej redakcji. Drzewo rośnie naprzeciwko środkowej klatki i to osoby z tej klatki najbardziej są zaangażowane w tę sprawę. Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta, 9 osób z tej klatki jest za, a 2 przeciw wycince.

Zwolennicy twierdzą, że ptaki zanieczyszczają teren, gałęzie uszkadzają dach, a gdy będzie nowy parking, to korzenie będą go uszkadzać. Ponadto jak mówią mieszkańcy, planowana jest termomodernizacja tego bloku, nowa elewacja może być uszkadzana przez konary. Natomiast przeciwnicy mówią, że drzewo daje jedyny cień przed blokiem, rośnie od wielu lat i są do niego przyzwyczajeni. Gdy zostanie wycięte, to będą mieć pustynię i ani odrobiny cienia. – Mówiono nam, że zostaną posadzone nowe drzewa, ale co z tego, jak będą musiały rosnąć przez wiele lat – mówi jedna z mieszkanek tego bloku.

Projekt na parking, który powstaje przy tych trzech blokach został zatwierdzony i nie było do niego żadnych zastrzeżeń. W planach tej inwestycji jest wycinka drzewa, które koliduje z tą inwestycją. Miasto uzyskało pozwolenie na jego wycięcie od starostwa. Jest to konieczne, z tego powodu, że gdyby pozostało, to konieczna by była zmiana projektu. Jednak został on optymalnie przygotowany. Gdyby drzewo pozostało, to powstałoby mniej miejsc parkingowych, a te są konieczne do tego, by auta Miejskiego Zakładu Komunalnego, które odbierają śmiecie miały miejsce do manewrów. Ponadto obecne rozwiązane daje możliwość stworzenia dwóch wyjazdów z parkingu. W przypadku zmniejszenia liczby miejsc parkingowych, byłby tylko jeden wyjazd, co mogłoby prowadzić do kolizji.
Jak na razie sprawa jest otwarta. Drzewo nie zostało jeszcze wycięte.
Joanna Piechuta

IMG_5044 IMG_5043 IMG_5042 IMG_5041 IMG_5040 IMG_5038

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021

Od 27 marca zmiany w obostrzeniach – zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie…

stw24.pl25 marca 2021

Najwyżsi rangą Dowódcy Polskiej Armii z wizytą w HSW

stw24.pl24 marca 2021

Testy na koronawirusa w szpitalu w nowym punkcie

stw24.pl24 marca 2021