W powiecie

Spotkania autorskie z Wiesławem Drabikiem

Spotkania autorskie z Wiesławem Drabikiem

O godzinie 9 rano w pysznickim Domu Kultury, w sali pełnej młodych czytelników rozpoczęło się spotkanie z Wiesławem Drabikiem – autorem wielu bajek.

W spotkaniu uczestniczyli również nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pysznicy, Barbara Żywczak – dyrektor DK w Pysznicy oraz Tadeusz Bąk – Wójt Gminy Pysznica. Wiesław Drabik podbił serca pysznickich uczniów łatwością z jaką układał rymowanki jak również dużą ilością zagadek i rozdawanych nagród. Podczas spotkania promowana była najnowsza książka autorstwa Wiesława Drabika pt.: “Tradycje i zwyczaje pysznickiej ziemi”. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał od Wójta Gminy Pysznica Tadeusza Bąka jeden egzemplarz nowej książeczki o pysznickich zwyczajach, a Wiesław Drabik dał każdemu swój autograf.

drabig2
O godzinie 11 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłyżowie Wiesław Drabik rozpoczął kolejne spotkanie, tym razem z uczniami z miejscowej Publicznej Szkoły Podstawowej. W spotkaniu wraz z nauczycielami uczestniczył Aleksander Jabłoński – Zastępca Wójta Gminy Pysznica. Dzieci z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały zagadki zadawane przez autora, każdy chciał otrzymać jakiś prezent od sympatycznego pisarza. Podobnie jak w Pysznicy rozdane zostały dzieciom książeczki o lokalnych zwyczajach i autografy od autora.

Spotkania zostały przygotowane dzięki inicjatywie Gminnej Biblioteki Publicznej w Pysznicy pod kierownictwem Joanny Sztaba oraz filii biblioteki: w Jastkowicach pod kierownictwem Mieczysławy Rębisz i w Kłyżowie pod kierownictwem Justyny Marchut.

drabig3

Źródło: UG Pysznica/Małgorzata Maj

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Będzie dalszy ciąg remontu drogi od Chwałowic do Łążka

stw24.pl27 października 2021

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Droga Jamnica – Zbydniów już po przebudowie

stw24.pl26 października 2021

Nagroda Kuratora Oświaty dla nauczyciela ZSO w Zaklikowie

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

„Serce” Sudołów zyska nowy wygląd

stw24.pl25 października 2021

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021