W powiecie

Spotkanie “Czytajmy razem” w Bibliotece Publicznej w Gwoźdźcu

Spotkanie “Czytajmy razem” w Bibliotece Publicznej w Gwoźdźcu

W piątkowe popołudnie 30 września w bibliotece w Gwoźdźcu miało miejsce uroczyste podsumowanie realizacji inicjatywy “Od zabawy i słuchania do czytania – zajęcia aktywizujące w bibliotece”.

Na spotkanie zostali zaproszeni funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli. Podczas spotkania policjanci przeprowadzili akcję informacyjną dla dzieci, młodzieży oraz rodziców na temat prawidłowego zachowania się w przypadku zaatakowania przez agresywne psy. Dzieci mogły same – pod okiem funkcjonariusza – ułożyć tzw. “pozycję na żółwia”, która chroni ciało przed pogryzieniami. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również co zrobić w przypadku zagubienia w lesie (okres grzybobrania) oraz jak bezpiecznie na drodze dotrzeć z domu do szkoły. Policjanci wręczyli dla wszystkich dzieci ulotki informacyjne oraz odblaski. Miłym zaskoczeniem dla dzieci było przeczytanie bajek : “Dzielny wóz policyjny” oraz “Leoś strażak” przez samych policjantów oraz strażaka.

– “Wystawa prac plastycznych i spotkanie było podsumowaniem 4-miesięcznych spotkań jakie odbywały się w bibliotece. Na spotkaniach dzieci oraz opiekunowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach związanych z książką m.in. głośne czytanie z bajkoterapią i zabawami edukacyjnymi, zajęcia teatralne i przedstawienia kukiełkowe, zajęcia plastyczne, muzyczno – ruchowe oraz dla rodziców warsztaty kanzahi – mówi Aneta Zakrzewska, pracownik GBP w Bojanowie i koordynator inicjatywy – Łącznie odbyło się 32 spotkania, w których uczestniczyło ponad 85 osób. Realizacja inicjatywy miała na celu zwiększenie zainteresowania książką oraz biblioteką i po tym okresie mogę śmiało powiedzieć, że to się udało.

Inicjatywa realizowana była w ramach projektu „Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne” dofinansowanego ze środków  Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, Fundacja Generator Inspiracji, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD  Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”

źródło: Bibliotek Publiczna w Gwoźdźcu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Oszustwa na spis powszechny- Nie daj się oszukać !

stw24.pl20 kwietnia 2021

11 czerwonych serc stanie w Powiecie Stalowowolskim

stw24.pl19 kwietnia 2021

Ochronne szczepienia lisów wolno żyjących

stw24.pl19 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Kończą się prace budowlane chodnika na ul. Krętej w Pysznicy

stw24.pl8 kwietnia 2021

Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci

stw24.pl8 kwietnia 2021

Stowarzyszenie PANDOZ realizuje budowę placu zabaw w Antoniowie

stw24.pl6 kwietnia 2021