kultura i rozrywka

Spotkanie dyrektorów podkarpackich bibliotek w Stalowej Woli

Spotkanie dyrektorów podkarpackich bibliotek w Stalowej Woli

29 i 30 września Miejska Biblioteka Publiczna będzie gospodarzem VII Konferencji dyrektorów bibliotek powiatowych i miejskich z Podkarpacia. Przez dwa dni zarządzający czytelniczymi instytucjami z całego województwa będą rozmawiać o współczesnej kondycji bibliotek, bowiem temat spotkania to „Biblioteka publiczna a jej współczesny użytkownik”.

Pierwszego dnia bibliotekarze będą obradować w hotelu „Stal”. Barbara Chmura, dyrektor WiMBP w Rzeszowie wygłosi wykład „Wpływ biblioteki publicznej na aktywność czytelniczą środowiska w świetle krajowych badań czytelniczych, dr hab. Dariusz Grygrowski z Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego przedstawi przemiany w bibliotekarstwie publicznym, a Barbara Morawiec, redaktor portalu Lustro Biblioteki Multimedialna opowie o bibliotekach otwartych na horyzonty użytkowników.

Kolejne wystąpienia to: „Nowy wymiar funkcjonowania biblioteki, jako instytucji kultury w nowej rzeczywistości” – Bożena Holeczek, Agnieszka Wróbel, MBP w Mikołowie. Skąd się biorą dzieci w bibliotece?…o promocji czytelnictwa wśród najmłodszych użytkowników Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej” – Teresa Leśniak, KBP w Krośnie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu w nowej przestrzeni biblioteki; 4 lata działalności – Elżbieta Tkacz, MBP w Jarosławiu.

Spotkanie w hotelu „Stal” zakończy zaś dyskusja „Jakie biblioteki publiczne są potrzebne Polakom”. Drugiego dnia konferencji jej uczestnicy przeniosą się do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Wańkowicza. Po zwiedzaniu obiektu, Grażyna Szeliga, Administrator Bezpieczeństwa Informacji WiMBP w Rzeszowie opowie o ochronie danych osobowych w bibliotece, a Lucyna Kloczkowska z omówi temat „Biblioteki Podkarpacia wobec nowych wyzwań”. Po podsumowaniu konferencji zaplanowano przejazd do Rozwadowa, najstarszej dzielnicy Stalowej Woli i zwiedzanie, mieszczącego się w Pałacu Lubomirskich, Muzeum Regionalnego.

źródło: MBP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Nowa lokalizacja Rozwadowskiego Targu Staroci

stw24.pl13 maja 2021

Gminna Biblioteka w Pysznicy z medalem „W dowód uznania”

stw24.pl13 maja 2021

Uwaga! Prognozowane na dziś burze z gradem

stw24.pl13 maja 2021

„Stalowa Strzała” z udziałem drużyny kolarskiej Voster ATS Team

stw24.pl12 maja 2021

“Zaczytana Ławeczka” stanęła przed biblioteką w Pysznicy

stw24.pl12 maja 2021
pieniądz-biznes-plany

Przyjdź na spotkanie i dowiedz się jak pozyskać wsparcie finansowe

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

Zwalczają szkodnika drzew- Oprysk w lasach Gminny Pysznica

stw24.pl10 maja 2021