W Stalowej Woli

Spotkanie przedstawicieli miast COP

Spotkanie przedstawicieli miast COP

Spotkanie przedstawicieli miast należących do Stowarzyszenia Miast COP

W piątek 2 października w Muzeum Regionalnym odbyło się spotkanie przedstawicieli miast należących do Stowarzyszenia Miast COP. Uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć publikacje i książki o COP wydane przez instytucje w miejscowościach powstałych w ramach COP. Celem spotkania było przedstawienie propozycji programu i włączenia się poszczególnych samorządów w organizację obchodów 80-lecia COP.

– Chcemy, aby rok 2017 był wyjątkowy, aby w sposób szczególny podkreślić charakter i pokazać całej Polsce ideę Centralnego Okręgu Przemysłowego – jak wybiegała w przyszłość i jak dużo zmieniła na naszych ziemiach. W ostatnich miesiącach reaktywowane zostało Stowarzyszenie Miast COP, których inicjatorem był burmistrz Pionek. Stowarzyszenie działa non profit i mogłoby być podmiotem, który połączyłby samorządy w realizacji wspólnych inicjatyw gospodarczych – mówił podczas spotkania prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

– Jeżeli chodzi o obchody 80-lecia COP zależałoby nam na obchodach o randze krajowej, które koncentrowałyby się w naszym regionie – zaznaczył prezydent Stalowej Woli.

Prezydent chciałby utworzyć w Stalowej Woli bibliotekę COP, aby wszystkie publikacje o COPie znalazły się w jednym miejscu. Jest również założenie, aby w bibliotekach szkolnych była jedna półka z książkami o tematyce COP.

Wspólne działanie na rzecz rozwoju, lobbowanie i synchronizacja działań – to główne założenia reaktywowanego Stowarzyszenia Miast Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Stowarzyszenie Miast Centralnego Okręgu Przemysłowego powstało w lipcu 2007 roku w Pionkach. Zostało założone przez siedem miasta: Pionki, Stalowa Wola, Nowa Sarzyna, Nowa Dęba, Żabno, Dębica i Sandomierz. Przez pierwsze dwa lata Stowarzyszenie prowadziło aktywną działalność. Niestety w 2009 roku przestało praktycznie funkcjonować.

Obecnie ponownie odżyła idea wspólnej działalności miast, które znajdowały się na obszarze przedwojennego Centralnego Okręgu Przemysłowego.

P1090223 P1090215 P1090205 P1090201

źródło: UM Stalowa Wola/M.Maj

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Rozwadowski Targ Staroci już w tę niedzielę

stw24.pl18 czerwca 2021

Uwaga! Ul. Popiełuszki trwają utrudnienia w ruchu dla wszystkich kierowców

stw24.pl17 czerwca 2021

Zarząd z absolutorium i dużymi planami inwestycyjnymi

stw24.pl17 czerwca 2021

Nadal obowiązuje zakaz odwiedzin chorych w szpitalu

stw24.pl17 czerwca 2021

Premiera filmu “Stalowa Wola miastem z piasku i serc”

stw24.pl17 czerwca 2021

Oficjalne otwarcie Rozwadowskiego „Sokoła”

stw24.pl16 czerwca 2021

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego z Rozwadowską

stw24.pl15 czerwca 2021

32 Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków Pabianice – Stalowa Wola

stw24.pl15 czerwca 2021

Powalczą o mistrzostwo Polski w Stalowej Woli

stw24.pl15 czerwca 2021