Kronika Policyjna

Sprawa kradzieży na szkodę seniorów rozwikłana

Sprawa kradzieży na szkodę seniorów rozwikłana

Policjanci rozwikłali sprawę kradzieży na szkodę seniorów, do których doszło na terenie powiatu stalowowolskiego. Podejrzanym o te przestępstwa jest 35-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Mężczyzna usłyszał już dwa zarzuty. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

15 września policjanci w Bojanowie zostali powiadomieni przez opiekuna 87-letniej kobiety o kradzieży pieniędzy w kwocie 600 złotych i dokumentu. Jak ustalili policjanci, do domu samotnie mieszkającej, obłożnie chorej seniorki w godzinach popołudniowych wszedł młody mężczyzna. Bez słowa zabrał stojącą przy łóżku kobiety torebkę, w której były pieniądze oraz dowód osobisty i wyszedł z domu. Funkcjonariusze odnaleźli porzuconą torebkę oraz dowód osobisty. Pomimo wielu działań przeprowadzonych w tej sprawie bezpośrednio po przestępstwie policjanci nie zatrzymali złodzieja.
Mimo to funkcjonariusze prowadzący sprawę sprawdzali każdy ślad i sygnał dotyczący tej kradzieży. Śledczy przesłuchiwali świadków oraz zbierali informacje i weryfikowali je. Ta żmudna i drobiazgowa praca przyniosła wymierne efekty. Analiza zgromadzonych materiałów pozwoliła na ustalenie, że związek z tym przestępstwem ma 35-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży pieniędzy i dokumentów na szkodę 87-letniej kobiety. Przyznał się do przestępstwa i złożył wyjaśnienia.
Policjanci ustalili również, że 35-latek w grudniu 2014 roku podając się za pracownika zakładu energetycznego wszedł do mieszkania 83-letniego mieszkańca Stalowej Woli i wykorzystując jego nieuwagę ukradł mu 1900 złotych. Również w tej sprawie 35-latek usłyszał zarzut kradzieży.
Za przestępstwa, których dopuścił się mężczyzna kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej kobiety

stw24.pl7 czerwca 2021

Dwie kolizje z udziałem nietrzeźwych

stw24.pl26 maja 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zabłądziła w lesie – pomogli jej policjanci

stw24.pl18 maja 2021

Z seniorami o bezpieczeństwie

stw24.pl15 maja 2021
areszt-policjant

Trafił do aresztu za napad na kobietę

stw24.pl6 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021

Policja nakryła trzech 13-latków na niebezpiecznych eksperymentach

stw24.pl28 kwietnia 2021

35-letni mieszkaniec Stalowej Woli, zatrzymany za “narkotykowy biznes”

stw24.pl28 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021