W Stalowej Woli

Sprzęt artyleryjski ze Stalowej Woli

Sprzęt artyleryjski ze Stalowej Woli

Przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Skarbu Państwa, a także kierownictwo Wojsk Rakietowych i Artylerii gościli w Stalowej Woli. Na spotkaniu obecny był również sekretarz stanu, prof. Zdzisław Gawlik.

Była to wizyta techniczna, której celem było zapoznanie się z możliwościami nowej, stalowowolskiej, samobieżnej armatohaubicy 155mm KRAB na nowym podwoziu.

W konferencji prasowej, która odbyła się przed budynkiem Huty Stalowa Wola, brali również udział m. in: posłanka Renata Butryn, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA Wojciech Dąbrowski, prezes Zarządu HSW Antoni Rusinek, pułkownik Jarosław Kraszewski.

Haubica przeznaczona jest w dużej mierze do niszczenia m. in śmigłowców na lądowiskach, baterii artylerii i artylerii rakietowej czy stanowisk dowodzenia i węzłów łączności. KRAB jest najnowocześniejszym wyrobem na świecie w tej klasie uzbrojenia.

– Wrażenia po prezentacji są bardzo pozytywne. Cieszymy się, że program na który przeznaczyliśmy pieniądze wchodzi już w tej chwili do realizacji. Cieszę się, że Hucie Stalowa Wola przypadł ten zaszczyt rozpoczęcia dobrej passy dla polskiego przemysłu obronnego. Chcemy, żeby polski przemysł obronny z HSW na czele był strategiczną gałęzią gospodarki, ważną dla bezpieczeństwa kraju i naszego rozwoju gospodarczego. Jest to produkt bardzo oczekiwany i taki, z którego cieszą się polscy żołnierze i to jest dla mnie największą satysfakcją – powiedziała posłanka Renata Butryn.

Prof. Zdzisław Gawlik Minister Skarbu Państwa, podkreślił jak wielka to satysfakcja uczestniczyć w takim wydarzeniu. – Po pierwsze dlatego, że Polskie Siły Zbrojne otrzymują bardzo nowoczesny sprzęt, po drugie ten sprzęt jest wynikiem polsko-koreańskiej współpracy wojskowej i jestem przekonany, że nasz pobyt w Korei przed 9 miesiącami był owocny. Ten nowoczesny sprzęt będzie służył nie tylko polskiej armii, ale będzie także towarem, który Huta Stalowa Wola będzie mogła eksportować i zdobywać nowe rynki. Jest to ogromna satysfakcja. – powiedział.

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021