W Stalowej Woli

Sprzęt dla szpitala od amerykańskiego koncernu

Sprzęt dla szpitala od amerykańskiego koncernu

Piękny gest amerykańskiej firmy Raytheon Technologies- przekazała Powiatowemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Stalowej Woli środki na zakup medycznych pomp infuzyjnych. Sprzęt będzie wykorzystywany do leczenia pacjentów zarażonych wirusem COVID-19.


Raytheon Technologies z siedzibą w Waltham w stanie Massauchusetts, to jeden z największych koncernów w branży lotniczej, kosmicznej i obronnej. Jeszcze w ubiegłym roku zawarł on umowę z SPZZOZ Powiatowym Szpitalem Specjalistycznym w Stalowej Woli, na przekazanie mu wsparcia w postaci środków na zakup medycznych pomp infuzyjnych. Kwota ofiarowana stalowowolskiej lecznicy przez firmę Raytheon Technologies, to 17 800 dolarów. Medyczne pompy infuzyjne to urządzenia stosowane do bardzo precyzyjnego, dokładnego podawania leków, w trybie ciągłym lub cyklicznym. Są jednym z podstawowych elementów wyposażenia stanowisk anestezjologicznych, używa się ich także na oddziałach intensywnej terapii, na blokach operacyjnych, na oddziałach noworodkowych czy na szpitalnych oddziałach ratunkowych. – W naszym przypadku sprzęt ten trafi na oddział, na którym leczymy pacjentów zarażonych wirusem COVID-19. Tam jest nam teraz potrzebny. A po zakończeniu pandemii i powrocie szpitala do normalnego funkcjonowania, przesuniemy go najprawdopodobniej na oddziały kardiologiczne, gdzie tego typu urządzenia też są często stosowane- mówi Grzegorz Czajka, dyrektor SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Sprzęt ufundowany przez amerykańską firmę, trafi do stalowowolskiego szpitala w marcu. W sumie jest to 12 dobrej klasy pomp infuzyjnych wraz z 4 stacjami dokującymi, na których wspomniane pompy można montować i ustawiać w bezpośredniej bliskości pacjenta. – Cały zestaw kosztował ponad 64 tys. zł. Bardzo dziękujemy darczyńcy, czyli firmie Raytheon Technologies za ufundowanie nam tych urządzeń. To dla nas duże wsparcie, zwłaszcza w dobie walki z epidemią- mówi dyrektor Grzegorz Czajka.

 

 

 

 

Źródło Szpital Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policja poszukuje wszystkich świadków tragicznego wypadku w Jamnicy

stw24.pl3 sierpnia 2021

Narodowe czytanie w MBP – zgłoszenia do 16 sierpnia

stw24.pl3 sierpnia 2021

Symbolicznym rajdem pamięci uczcili Powstańców Warszawskich

stw24.pl3 sierpnia 2021

Starosta przedstawił kadrze nową p.o. dyrektora szpitala

stw24.pl2 sierpnia 2021

Z Lubina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

stw24.pl2 sierpnia 2021

Komendant straży pożarnej Robert Lebioda przeszedł na emeryturę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Dzięki uczciwemu znalazcy, młody mieszkaniec odzyskał swoją zgubę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Letnia scena w Muzeum

stw24.pl2 sierpnia 2021

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021