W Stalowej Woli

Sprzęt dla szpitala od amerykańskiego koncernu

Sprzęt dla szpitala od amerykańskiego koncernu

Piękny gest amerykańskiej firmy Raytheon Technologies- przekazała Powiatowemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Stalowej Woli środki na zakup medycznych pomp infuzyjnych. Sprzęt będzie wykorzystywany do leczenia pacjentów zarażonych wirusem COVID-19.


Raytheon Technologies z siedzibą w Waltham w stanie Massauchusetts, to jeden z największych koncernów w branży lotniczej, kosmicznej i obronnej. Jeszcze w ubiegłym roku zawarł on umowę z SPZZOZ Powiatowym Szpitalem Specjalistycznym w Stalowej Woli, na przekazanie mu wsparcia w postaci środków na zakup medycznych pomp infuzyjnych. Kwota ofiarowana stalowowolskiej lecznicy przez firmę Raytheon Technologies, to 17 800 dolarów. Medyczne pompy infuzyjne to urządzenia stosowane do bardzo precyzyjnego, dokładnego podawania leków, w trybie ciągłym lub cyklicznym. Są jednym z podstawowych elementów wyposażenia stanowisk anestezjologicznych, używa się ich także na oddziałach intensywnej terapii, na blokach operacyjnych, na oddziałach noworodkowych czy na szpitalnych oddziałach ratunkowych. – W naszym przypadku sprzęt ten trafi na oddział, na którym leczymy pacjentów zarażonych wirusem COVID-19. Tam jest nam teraz potrzebny. A po zakończeniu pandemii i powrocie szpitala do normalnego funkcjonowania, przesuniemy go najprawdopodobniej na oddziały kardiologiczne, gdzie tego typu urządzenia też są często stosowane- mówi Grzegorz Czajka, dyrektor SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Sprzęt ufundowany przez amerykańską firmę, trafi do stalowowolskiego szpitala w marcu. W sumie jest to 12 dobrej klasy pomp infuzyjnych wraz z 4 stacjami dokującymi, na których wspomniane pompy można montować i ustawiać w bezpośredniej bliskości pacjenta. – Cały zestaw kosztował ponad 64 tys. zł. Bardzo dziękujemy darczyńcy, czyli firmie Raytheon Technologies za ufundowanie nam tych urządzeń. To dla nas duże wsparcie, zwłaszcza w dobie walki z epidemią- mówi dyrektor Grzegorz Czajka.

 

 

 

 

Źródło Szpital Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

W terenie zabudowanym jechał 125 km/h

stw24.pl26 lutego 2021
stalowa wola

Konkurs na Dyrektora Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli

stw24.pl26 lutego 2021

Punkt pobrań wymazów typu drive-thru

stw24.pl25 lutego 2021

Wesprzyjmy nasze przedszkolaki w konkursie

stw24.pl24 lutego 2021

Uwaga na oszustów podających się za pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej

stw24.pl23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

stw24.pl22 lutego 2021

Kacper Piechniak nowym piłkarzem Stali Stalowa Wola

stw24.pl18 lutego 2021

Toporna ofensywa.

stw24.pl17 lutego 2021

Słowacja zamknęła część przejść granicznych na Podkarpaciu

stw24.pl16 lutego 2021