W powiecie

Sprzęt dla szpitala od Gminy Ulanów

Sprzęt dla szpitala od Gminy Ulanów

Nowoczesny fotel dla chirurga pojawi się na Oddziale Okulistycznym SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. Fundatorem sprzętu jest Gmina i Miasto Ulanów.

Na Oddziale Okulistycznym stalowowolskiego szpitala wykonywanych jest coraz więcej zabiegów i nowych procedur. Wymaga to jednak odpowiedniego wyposażenia. W zdobyciu go pomagają samorządy, tak jak Powiat Stalowowolski, który regularnie wspiera naszą okulistykę zakupując potrzebny sprzęt, a ostatnio – w rolę fundatora wcieliła się również Gmina i Miasto Ulanów. Samorząd ten, zdecydował się zasponsorować zakup nowoczesnego fotela dla chirurga. – Tego nam na oddziale brakowało. On znacznie ułatwi nam przeprowadzanie zabiegów, ponieważ jest: lekki, zwrotny, łatwy w manewrowaniu, co pozwoli na płynne dostosowanie do pola operacyjnego. Jest zasilany akumulatorem, więc nie ciągną się za nim żadne kable, o które łatwo się potknąć- przez co zwiększa się bezpieczeństwo pracy. Jestem niezmiernie wdzięczna za ten piękny gest władzom Gminy i Miasta Ulanów, zwłaszcza Panu Burmistrzowi Stanisławowi Garbaczowi oraz Panu Skarbnikowi Tomaszowi Siorkowi. Dziękuję również wszystkim radnym, którzy – jak dowiedzieliśmy się poza protokołem – poparli ten projekt jednogłośnie – mówi Anna Schossler, p.o. lekarza kierującego Oddziałem Okulistycznym w SPZZOZ Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli.

Fotel dla chirurga na okulistykę kosztował 15 tys. zł. Sprzęt już został zamówiony i jeszcze w maju zostanie dostarczony na oddział, gdzie będzie służył lekarzom. – Nasz szpital służy nie tylko mieszkańcom Powiatu Stalowowolskiego, ale leczą się tu również pacjenci z powiatów ościennych, jak choćby niżańskiego. Zwłaszcza, jeśli chodzi o takie oddziały, których nie posiada szpital w Nisku, jak właśnie okulistyka. Dlatego bardzo dziękuję władzom samorządowym Gminy i Miasta Ulanów za zrozumienie oraz wsparcie. Jestem przekonany, że ich mieszkańcy też na tym zyskają – mówi Grzegorz Czajka, Dyrektor SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Źródło Szpital Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Wielkie otwarcie Zalewu Podwolina i Zlot Foodtrucków

stw24.pl22 czerwca 2021

Maciej Paterski mistrzem Polski w kolarstwie szosowym

stw24.pl21 czerwca 2021

Apel Wójta Gminy Radomyśl n/Sanem

stw24.pl21 czerwca 2021

Zarząd z absolutorium i dużymi planami inwestycyjnymi

stw24.pl17 czerwca 2021

Nadal obowiązuje zakaz odwiedzin chorych w szpitalu

stw24.pl17 czerwca 2021

Rozpoczęła się przebudowa istniejącego stadionu sportowego Klubu Sanna Zaklików

stw24.pl15 czerwca 2021

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego z Rozwadowską

stw24.pl15 czerwca 2021

32 Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków Pabianice – Stalowa Wola

stw24.pl15 czerwca 2021

Uczniowie ZS Nr 3 obsadzili rondo w Pysznicy

stw24.pl14 czerwca 2021