W Stalowej Woli

Średnia pozycja KUL-u

Średnia pozycja KUL-u

W “Perspektywach” ukazał się coroczny ranking uczelni wyższych. Lokaty uczelni działających w Stalowej Woli można określić jako średnie. Przodują – jak od wielu lat – uczelnie z Warszawy, Krakowa i Poznania. Wśród sklasyfikowanych uczelni o statusie publicznym Politechnika Rzeszowska zajęła 45 miejsce, utrzymując pozycję sprzed roku. Z kolei KUL jako całość zajął 31 miejsce o jedną pozycję poprawiając swoje notowania.

Tym wszystkim, którzy mówią, że nie warto studiować w Stalowej Woli warto przytoczyć miejsca w rankingu kierunków kształcenia jakie zajął stalowowolski KUL. Jeśli chodzi o pedagogikę, to wydział ze Stalowej Woli zajął 19 miejsce w Polsce. Trzeba dodać, że pedagogika na KUL-u w Lublinie zajęła 11 miejsce, o jedno lepiej niż w roku 2015. Na kierunku pedagogika w rankingu uwzględniono około 50 uczelni. Gorzej wypadły prawo i ekonomia. Kierunek prawa w Stalowej Woli znalazł się na 30 miejscu w Polsce. Byłaby to zupełnie przyzwoita pozycja, gdyby nie fakt, że na 16 miejscu znalazło się prawo na Wydziale Zamiejscowym KUL-u w Tomaszowie Lubelskim. Wydział prawa w Lublinie zajął zupełnie dobre 12 miejsce w Polsce.

Najsłabiej wypadła ekonomia. Ten kierunek studiów w Stalowej Woli zajął 30 miejsce w Polsce. I w tym wypadku Stalową Wolę wyprzedził Tomaszów Lubelski, który zajął 20 pozycję, o dwa miejsca wyprzedzając ekonomię na KUL-u w Lublinie. Warto zaznaczyć, że mimo tego ekonomia w Lublinie i tak awansowała o trzy miejsca. Jak ocenić te wyniki? Trzeba uznać, że są niezłe. Biorąc pod uwagę, że na wszystkich wymienionych kierunkach oceniano około 50 uczelni, to wyniki stalowowolskiego wydziału są nieco lepsze niż średnie. Wśród pokonanych zostało wiele uczelni, które w obiegowej opinii mają lepsze oceny niż Wydział Zamiejscowy w Stalowej Woli. Ambicję kadry naukowo – dydaktycznej powinna drażnić wyższe miejsce Wydziału Zamiejscowego w Tomaszowie Lubelskim. Wypada podsumować, że ten ranking, to dobra pomoc w zachęcaniu studentów do studiowania w Stalowej Woli.

Grzegorz Poniedzielski

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Bezpłatne badania na Placu Piłsudskiego

stw24.pl9 czerwca 2021

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021