W Stalowej Woli

Średnia pozycja KUL-u

Średnia pozycja KUL-u

W “Perspektywach” ukazał się coroczny ranking uczelni wyższych. Lokaty uczelni działających w Stalowej Woli można określić jako średnie. Przodują – jak od wielu lat – uczelnie z Warszawy, Krakowa i Poznania. Wśród sklasyfikowanych uczelni o statusie publicznym Politechnika Rzeszowska zajęła 45 miejsce, utrzymując pozycję sprzed roku. Z kolei KUL jako całość zajął 31 miejsce o jedną pozycję poprawiając swoje notowania.

Tym wszystkim, którzy mówią, że nie warto studiować w Stalowej Woli warto przytoczyć miejsca w rankingu kierunków kształcenia jakie zajął stalowowolski KUL. Jeśli chodzi o pedagogikę, to wydział ze Stalowej Woli zajął 19 miejsce w Polsce. Trzeba dodać, że pedagogika na KUL-u w Lublinie zajęła 11 miejsce, o jedno lepiej niż w roku 2015. Na kierunku pedagogika w rankingu uwzględniono około 50 uczelni. Gorzej wypadły prawo i ekonomia. Kierunek prawa w Stalowej Woli znalazł się na 30 miejscu w Polsce. Byłaby to zupełnie przyzwoita pozycja, gdyby nie fakt, że na 16 miejscu znalazło się prawo na Wydziale Zamiejscowym KUL-u w Tomaszowie Lubelskim. Wydział prawa w Lublinie zajął zupełnie dobre 12 miejsce w Polsce.

Najsłabiej wypadła ekonomia. Ten kierunek studiów w Stalowej Woli zajął 30 miejsce w Polsce. I w tym wypadku Stalową Wolę wyprzedził Tomaszów Lubelski, który zajął 20 pozycję, o dwa miejsca wyprzedzając ekonomię na KUL-u w Lublinie. Warto zaznaczyć, że mimo tego ekonomia w Lublinie i tak awansowała o trzy miejsca. Jak ocenić te wyniki? Trzeba uznać, że są niezłe. Biorąc pod uwagę, że na wszystkich wymienionych kierunkach oceniano około 50 uczelni, to wyniki stalowowolskiego wydziału są nieco lepsze niż średnie. Wśród pokonanych zostało wiele uczelni, które w obiegowej opinii mają lepsze oceny niż Wydział Zamiejscowy w Stalowej Woli. Ambicję kadry naukowo – dydaktycznej powinna drażnić wyższe miejsce Wydziału Zamiejscowego w Tomaszowie Lubelskim. Wypada podsumować, że ten ranking, to dobra pomoc w zachęcaniu studentów do studiowania w Stalowej Woli.

Grzegorz Poniedzielski

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021