W Stalowej Woli

Stacja PKP bazą komunikacyjną Rozwadowa?

Stacja PKP bazą komunikacyjną Rozwadowa?

Ruch autobusowy ma zostać wyprowadzony z rynku na os. Rozwadów w Stalowej Woli pod dworzec PKP przy ul. Dąbrowskiego. Mieszkańcy tego osiedla, a także sąsiednich, nieco się przerazili słysząc tę informację.

Od lat w planach jest rewitalizacja Rozwadowa, wiele osób o nią zabiega, być może dojdzie w końcu do skutku. Jeśli miastu uda się uzyskać dofinansowanie na ten cel, zostanie opracowana koncepcja, a następnie projekt przebudowy. I właśnie jeśli będzie opracowywany plan, to będzie wymagał konsultacji społecznych. I wtedy, na tym wstępnym etapie, mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje uwagi i propozycje.
Trzeba jednak zaznaczyć, że rewitalizację trudno sobie wyobrazić bez wyprowadzenia ruchu autobusów z rynku, tego który jest na obecnym poziomie. W centrum Rozwadowa są dwa przystanki, z których korzysta miejska komunikacja, PKS, a także wielu prywatnych przewoźników. Według wstępnych planów przystanek ten ma zostać przeniesiony pod dworzec PKP. Bowiem zgodnie z złożeniami marszałka województwa, ma być zintensyfikowany pasażerski transport kolejowy. Zatem komunikacja miejska by była połączona z kolejową.

I właśnie usytuowanie tego przystanku przy stacji PKP, nie wszystkim się podoba. Wiele osób bowiem przejeżdża autobusami komunikacji miejskiej do kościoła. Chodzi głównie o mieszkańców os. Charzewice, os. Sochy, a także Brandwicy. Obecnie z przystanku mają oni bardzo blisko do kościoła, a spod stacji kolejowej będą już mieć znacznie dalej. Z tego przystanku korzysta też młodzież i dzieci, które dojeżdżają do szkół.
Jednakże, jak zapowiadał prezydent, miasto ma w planach, by jednak przystanek był też usytuowany bliżej rynku. Niewykluczone, że dobrym miejscem by była ul. Graniczna, która biegnie z tyłu kościoła i nieopodal ul. Polnej, przy której mieści się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. Obecnie właśnie w okolicach „Ekonomika” ma powstać nowy przystanek, który będzie obsługiwany przez linie nr 2 i 4. Będą realizowane kursy rano i po południu, dla młodzieży uczęszczającej do szkoły. Niewykluczone zatem, że w przyszłości mogłyby podjeżdżać tu i inne linie.

Trzeba też zaznaczyć, że jest grupa mieszkańców, która chce by całkowicie wyprowadzić ruch z rynku. To głównie ci, którzy mieszkają wzdłuż głównej ulicy tego osiedla i skarżą się, że od drgań spowodowanych przez przejeżdżające auta, pękają ściany budynków. Z kolei inni twierdzą, że jeśli rynek zostanie zamknięty dla ruchu, to Rozwadów umrze śmiercią naturalną, nikt tu już nie będzie przyjeżdżał. Drobny handel, usługi będą skazane na upadek.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021