Fotorelacje

Stal zgasiła Znicz. Trener skończył eksperymenty?

Znicz zgaszony przez Stal
Po bardzo nieudanym początku nowego sezonu, piłkarze Stali Stalowa Wola zajmowali dopiero 17 miejsce w ligowej tabeli, z dorobkiem zaledwie 2 punktów. Ich środowy przeciwnik, czyli Znicz Pruszków także nie może mówić o udanym początku w tegorocznych rozgrywkach. Zdołali wywalczyć jak dotąd 4 punkty, które dawały im 12 pozycję w drugoligowej tabeli. Jednak to zielono-czarni grali już z nożem na gardle, ponieważ kolejna porażka oznaczała najprawdopodobniej spadek na samo dno. W takiej sytuacji posada trenera Białka byłaby mocno zagrożona.
Początek spotkania to bardzo wyrównana gra. Obie drużyny nie forsowały tempa gry, a pierwszy celny strzał na bramkę Stal oddała w 20 minucie, kiedy to Trubeha zdecydował się na uderzenie z 20 metra. Golkiper gości jednak pewnie wyłapał piłkę i zażegnał niebezpieczeństwo. Gospodarze mieli również swoje szanse jednak zarówno strzał Klepczarka, jak i Włodyki były wyjątkowo niecelne. W naszym zespole wyjątkowo aktywny był Stąporski, który co rusz szarpał akcję na prawej stronie. Cieszy także to, że Gębalski wrócił tam, gdzie jego miejsce, czyli na środek ataku. W 35 minucie, po rzucie rożnym, naprawdę blisko zdobycia bramki był Trebuha, jednak wynik nie uległ zmianie. W końcowych minutach pierwszej połowy gospodarze zepchnęli podopiecznych trenera Białka do głębokiej defensywy. Nasz zespół jednak bronił się na tyle inteligentnie, iż nie dali sobie strzelić bramki przed przerwą. Drugie 45 minut lepiej zaczęli jednak piłkarze ze Stalowej Woli. W 49 minucie niewiele brakowało, a Trubeha wpakowałby piłkę do pustej bramki, jednak w ostatniej chwili uprzedził go obrońca Znicza. Kilka minut później gospodarze odpowiedzieli groźną akcją, którą jednak Czarnowski zakończył zbyt lekkim strzałem, z którym Frątczak nie mógł mieć problemów. Ta jedna akcja to było jednak zbyt mało by wybić Stalowców z coraz lepszego rytmu gry. Hutnicy zamknęli gospodarzy praktycznie na swojej połowie, a w 61 minucie zdołali objąć prowadzenie. Standardowo rzut wolny wykonywał Sobotka i zdołał dośrodkować idealnie na głowę Trebuhy, który zdołał uprzedzić wychodzącego z bramki Misztala i wpakować piłkę do siatki. 6 minut później powinno być już 2:0 dla Stali. Fatalny błąd gospodarzy i piłka trafia do Gębalskiego, który jednak uderzył na tyle źle iż wynik na tablicy nie uległ zmianie. ,,Gęba” zrehabilitował się jednak w 83 minucie, kiedy to dopadł do prostopadłego podania, następnie zabawił się z bramkarzem i obrońcą Znicza, by na koniec wpakować piłkę do siatki. Stalówka prowadziła w tym momencie już 2:0. Gospodarze zostali odarci z resztek nadziei na korzystny wynik, zaledwie 6 minut później. Kolejny rzut rożny wykonywany przez Sobotkę. Piłka dograna do Janiszewskiego a ten głową zdobywa trzecią bramkę w tym meczu dla Stali. Patrząc na to, jak w poprzednich meczach grali podopieczni trenera Białka, trzeba przyznać, że ten wynik był sporym zaskoczeniem. I nawet bramka zdobyta w 90 minucie przez Stryjweskiego, nie był w stanie zepsuć dobrych humorów piłkarzom Stali. Ostatecznie Stal wygrywa 3:1, odnosząc pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, które rozpoczyna, miejmy nadzieje wspinaczkę zielono-czarnych w górę tabeli. Kolejną szansę na 3 punkty piłkarze ze Stalowej Woli będą mieli już w sobotę, kiedy to na własnym boisku podejmą beniaminek ŁKS Łódź. Początek tego spotkania o godzinie 15:00.
23 sierpnia 2017, 18:00 – Pruszków (stadion MZOS)
Znicz Pruszków 1-3 Stal Stalowa Wola
Mateusz Stryjewski 90 – Andrzej Trubeha 62, Adrian Gębalski 84, Grzegorz Janiszewski 88
żółte kartki: Michalak, Dybiec, Kubicki – Jarosz, Sobotka, Trubeha.