Stal znów punktuje na wyjeździe

Podopieczni trenera Wójcika w meczu 7 kolejki rozgrywek o mistrzostwo 2 ligi wybrali się aż do Poznania na spotkanie z miejscową Wartą. Beniaminek z Poznania do tej pory spisywał się dosyć słabo.

W 6 meczach zdołał zwyciężyć w jednym spotkaniu i raz udało im się zremisować. Co dawało niewielką 4-punktową zdobycz i miejsce w strefie spadkowej w ligowej tabeli. Więc motywacja gospodarzy była naprawdę duża. I w pierwszych minutach sobotniego spotkania tę motywację było widać w poczynaniach poznaniaków, którzy wysokim pressingiem starali się zmusić piłkarzy z Podkarpacia do błędu, jednak Stalowcy umiejętnie wychodzili spod własnego pola karnego. Na tyle umiejętnie, że w 12 minucie zielono-czarni zagrali płaską piłkę w polu karnym do Gębalskiego (Stal), a najstarszy zawodnik w zespole z hutniczego grodu, mocno uderzył i umieścił piłkę w siatce. Warta mimo straty bramki nie rzucili się do jakiegoś zdecydowanego ataku i spotkanie nie było zbyt porywającym widowiskiem. Lekką przewagę w tej części gry posiadali zielono-czarni. Tę przewagę udało się udokumentować w 34 minucie. Pięknym technicznym uderzeniem zza pola karnego popisał się Mohamed Essam nie dając żadnych szans na interwencję bramkarzowi gospodarzy. 2:0 dla Stali wyglądało naprawdę ładnie…..niestety z dwu bramkowej przewagi nasi piłkarze cieszyli się zaledwie 5 minut. Ngamayama (Warta) wykorzystał dobre dośrodkowanie i z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce bramki strzeżonej przez Konckiego (Stal). Gospodarze ruszyli do ataku, chcąc jeszcze przed przerwą doprowadzić do wyrównania. Na całe szczęście dla Stali do tego nie doszło i pierwsze 45 minut skończyło się wynikiem 2:1 dla Stali.

Prowadzenie zielono-czarni w drugiej połowie potrafili utrzymać jedynie przez 6 minut. W 51 minucie w sytuacji sam na sam z Konckim (Stal), znalazł się Brzostowski (Warta) i pewnym uderzeniem po ziemi pokonał naszego młodego golkipera. Mecz wyraźnie przyśpieszył i mogliśmy oglądać akcję raz pod jedną raz pod drugą bramką. Niestety go gospodarze po zdobyciu wyrównującej bramki poczuli wiatr w żaglach i ich ataki były coraz groźniejsze. Na tyle groźne, że w 56 minucie to poznaniacy objęli prowadzenie. Błąd naszej obrony wykorzystał Paczyński (Warta), który znów znalazł się sam na sam z naszym bramkarzem i mocnym strzałem w długi róg dał pierwsze w tym meczu prowadzenie gospodarzom. Na całe szczęście stalowcy się nie podłamali i już po 10 minutach znów cieszyli się ze zdobytej bramki. Mocne podanie w pole karne Warty, do piłki dopada Korczyński (Stal) i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. I znów mieliśmy remis, tym razem 3:3. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, co nie znaczy, że nic się więcej na boisku nie działo. Wręcz przeciwnie, na boisku działo się i to naprawdę dużo. Zarówno gospodarze, jak i Stal co rusz przeprowadzały groźne ataki, jednak obu zespołom brakowało szczęścia przy wykańczaniu akcji. Zwłaszcza w ostatnich minutach tego spotkania o sporym pechu mogli mówić gospodarze, którzy stworzyli sobie 3 stuprocentowe sytuacje na wygranie tego spotkania i zgarnięcie 3 punktów.

Warta Poznań 3:3 Stal Stalowa Wola

Alain Ngamayama 39, Filip Brzostowski 51, Jan Paczyński 55 – Adrian Gębalski 11, Mohamed Essam 34, Konrad Korczyński 66

Stal Stalowa Wola: Koncki – Korczyński, Jarosz, Kolbusz, Wójcik – Mistrzyk (61. Dobkowski), Wasiluk (89. Stelmach), Gębalski (69. Piechniak), Żołądź, Dziubiński (72. Argasiński) – Essam.

Rezerwowi: Tomala – Piechniak, Argasiński, Dobkowski, Stelmach, Adamski, Zawierucha.