Fotorelacje

Stalowa Wola gospodarzem Wojewódzkiego Święta Policji

Stalowa Wola gospodarzem Wojewódzkiego Święta Policji

Nadanie sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli było głównym punktem tej uroczystości. Ponadto mundurowi otrzymali odznaczenia resortowe i państwowe oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele p. w. Trójcy Przenajświętszej, odprawioną w intencji policjantów i pracowników komend, której przewodniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Po mszy nastąpił przemarsz na Plac Piłsudskiego, gdzie była dalsza część obchodów.

O tym, jak ważna i potrzebna jest praca policji mówił nadinspektor Zdzisław Stopczyk, Podkarpacki Wojewódzki Komendant Policji. – Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z najważniejszych potrzeb i wartości w życiu każdego człowieka. Bezpieczeństwa na stałe nie można zapewnić, ale trzeba o nie zabiegać i doskonalić swoje działania. Analizowanie tych potrzeb, służba ludziom jest naszą misją, misją każdego policjanta – podkreślał komendant.

Zaznaczał, że podkarpacka policja skutecznie realizuje priorytety i zadania wyznaczone przez komendanta głównego. Może się pochwalić wieloma sukcesami w zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości. Podkarpacki garnizon policji zrealizował priorytety komendanta głównego w 2014 roku w 94 proc. Wynik ten uplasował jednostkę na 1. miejscu w Polsce. – Naszym podstawowym celem jest, aby służbie policjanta towarzyszyło uznanie, szacunek, społeczna akceptacja. Aby wizerunek policji był pozytywnie odbierany przez obywateli, aby widzieli w nas oparcie, mieli poczucie ochrony i bezpieczeństwa. Chciałbym podziękować wszystkim podkarpackim policjantom i policjantkom oraz pracownikom za uzyskane wyniki w przeciwdziałaniu i zwalczaniu przestępczości oraz za budowanie pozytywnego wizerunku. Dziękuję, za rzetelną i ofiarną służbę – mówił komendant do funkcjonariuszy.

Według sondażowych badań 82 proc. mieszkańców naszego województwa czuje się bezpiecznie spacerując po zmroku w swojej okolicy. Także społeczne oceny policji, dot. walki z przestępczością są coraz lepsze.

Sztandar symbolem społecznego uznania

W dalszej części uroczystości odbyła się ceremonia nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli. Sztandar, jak wyjaśniał komendant wojewódzki, jest symbolem najwyższej wartości, tradycji oraz honoru i męstwa. Jego nadanie jest wyrazem społecznego uznania za rzetelną, ofiarną i odpowiedzialną służbę na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Sztandar jest ufundowany z inicjatywy Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, któremu przewodniczy starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Akt nadania sztandaru wręczył zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Cezary Popławski w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych, komendantowi stalowowolskiemu mł. insp. Lucjanowi Mączkowskiemu.

Medale i awanse

Podczas święta mundurowi z całego województwa otrzymali odznaczenia resortowe i państwowe oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Medale za długoletnią służbę otrzymało 32 policjantów i pracowników: 8 – złoty, 14 – srebrny, 10 brązowy.

Odznakę Zasłużony Policjant otrzymało 65 osób: 7 – złotą, 32 – srebrną, 26 – brązową.

Medal Zasłużony dla Policji otrzymało 14 osób: 1 – srebrny, 13 brązowych.

Ponadto 1433 policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie.

Ze stalowowolskiej komendy awanse na wyższe stopnie zawodowe dostało 72 funkcjonariuszy. Warto tu zaznaczyć, że komendant Lucjan Maczkowski został awansowany z młodszego inspektora na inspektora. Ponadto 10 policjantów otrzymało medale za długoletnią służbę i odznakę „Zasłużony Policjant”.

16 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Stalowowolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

stw24.pl14 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Rodzinny piknik ,,Wakacje – czas start !”

stw24.pl30 czerwca 2021

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

„Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

„Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020