kultura i rozrywka

Stalowa Wola lat osiemdziesiątych

Stalowa Wola lat osiemdziesiątych

„Szanujmy wspomnienia” już 27 kwietnia

Stalowowolskie Muzeum Regionalne przygotowuje nowe przedsięwzięcie wystawiennicze. Tym razem poświęcone podziemnej Solidarności w Stalowej Woli, która należała do liczących się w kraju ośrodków niezależnej działalności niepodległościowej i kulturalnej. Lata osiemdziesiąte to historia nieodległa, żyją niemal wszyscy uczestnicy ówczesnych wydarzeń, można jeszcze zebrać relacje, zdjęcia, pamiątki.

I właśnie tych z Państwa, którzy zechcą podzielić się wspomnieniami z działalności opozycyjnej w latach 1981-1989 w Stalowej Woli, udostępnić fotografie do zeskanowania, czy przekazać pamiątkowe przedmioty zapraszamy na najbliższe spotkanie z cyklu „Szanujmy wspomnienia”. Odbędzie się ono w Domu Gościnnym „Hutnik”, ul. Prymasa Wyszyńskiego 12, w Sali Norblina, w środę 27 kwietnia o godzinie 16.

Cykl „Szanujmy wspomnienia” to platforma wymiany wiedzy Muzeum z mieszkańcami, obejmująca różne zagadnienia z historii miasta. Dotychczas, oprócz najliczniejszych spotkań, związanych z pierwszymi mieszkańcami Stalowej Woli, były także spotkania poświęcone historii stalowowolskiego sportu, dawnym zabawom dziecięcym czy rozwadowskim Żydom.

– Wystawa dotycząca podziemnej Solidarności stalowowolskiej ma stać się kolejną ekspozycją stałą, usytuowaną poza siedzibą muzeum – mówi dyrektor Lucyna Mizera. – Mamy nadzieję, że przy współpracy mieszkańców uda się w rzetelny i atrakcyjny sposób przybliżyć ten ważny rozdział historii miasta i kraju pokoleniom młodych, którzy nie pamiętają – i często nie rozumieją – tamtych czasów. Otwarcie planowane jest na 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, 13 grudnia tego roku.

Projekt powstaje we współpracy z Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli, KZ MOZ NSZZ “Solidarność” Huty Stalowa, Zarządem Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ “Solidarność.

źródło: Muzeum regionalne w Stalowej Woli

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Same sukcesy Zespołu Tanecznego “KIK” z Pysznicy

stw24.pl10 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl1 czerwca 2021

Parking przy MOSiR otwarty

stw24.pl1 czerwca 2021
nowa deba czołgi

Głośne badania w okolicach miasta

stw24.pl1 czerwca 2021

Rowery od Huty dla wychowanków Domu Dziecka

stw24.pl31 maja 2021