W Stalowej Woli

Stalowa Wola ma nowego ambasadora

Stalowa Wola ma nowego ambasadora

Dr n. med. Tomasz Darocha, autor nowatorskiej procedury leczenia hipotermii, pochodzący ze Stalowej Woli odebrał tytuł Ambasadora Stalowej Woli. Uroczystość odbyła się 29 września w Miejskim Domu Kultury.

– Gratuluję panu dorobku zawodowego osiągniętego dzięki talentowi, silnej woli oraz stalowemu charakterowi. Cechy te niewątpliwie zostały wypracowane i ukształtowane w naszej wspólnej małej ojczyźnie – Stalowej Woli. Proszę o uczynienie nam honoru i przyjęcie misji głoszenia idei człowieka ze Stalowej Woli – utalentowanego, wykształconego, dążącego do ciągłego rozwoju. Uznając ogromny wkład w rozwój naszego miasta, z nadzieją na jego kontynuację, nadaję panu tytuł Ambasadora Stalowej Woli – mówił prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

– Udowadnia pan swoją pracą i talentem, że ludzie ze Stalowej Woli umieją pięknie służyć i działać na rzecz drugiego człowieka. Dzisiaj Stalowa Wola jest z pana dumna – dodał włodarz miasta.

Prezydent i przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Weber docenili również rodziców Tomasza Darochy, dziękując za wkład w wychowanie syna.

– To jest olbrzymie zobowiązane, a tytuł nie jest jednoosobowy, przelewam go całą mocą i mocą osób, które reprezentuję do tego, że projekt będzie z uporem i stalową wolą dążył do tego, aby uratować jak największą liczbę osób. Dziękuję za zaufanie, codziennie będziemy pracować, aby system stawał się coraz lepszy. Stalowa wola będzie w nas i będziemy ją przekuwać na zdrowie i życie ludzkie – zaznaczył dr Tomasz Darocha.

Dr Tomasz Darocha został wielokrotnie nagrodzony za sukces w uratowaniu dwuletniego chłopca z małopolskich Racławic, wyziębionego do temperatury 12,7°C. Wartym podkreślenia jest, że osoby zaangażowane w funkcjonowanie procedury leczenia hipotermii, począwszy od pielęgniarek, przez lekarzy, po dyspozytorów, robią to na zasadzie wolontariatu.

P1080554 P1080569 P1080579 P1080622

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021