W Stalowej Woli

Stalowa Wola ma nowego ambasadora

Stalowa Wola ma nowego ambasadora

Dr n. med. Tomasz Darocha, autor nowatorskiej procedury leczenia hipotermii, pochodzący ze Stalowej Woli odebrał tytuł Ambasadora Stalowej Woli. Uroczystość odbyła się 29 września w Miejskim Domu Kultury.

– Gratuluję panu dorobku zawodowego osiągniętego dzięki talentowi, silnej woli oraz stalowemu charakterowi. Cechy te niewątpliwie zostały wypracowane i ukształtowane w naszej wspólnej małej ojczyźnie – Stalowej Woli. Proszę o uczynienie nam honoru i przyjęcie misji głoszenia idei człowieka ze Stalowej Woli – utalentowanego, wykształconego, dążącego do ciągłego rozwoju. Uznając ogromny wkład w rozwój naszego miasta, z nadzieją na jego kontynuację, nadaję panu tytuł Ambasadora Stalowej Woli – mówił prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

– Udowadnia pan swoją pracą i talentem, że ludzie ze Stalowej Woli umieją pięknie służyć i działać na rzecz drugiego człowieka. Dzisiaj Stalowa Wola jest z pana dumna – dodał włodarz miasta.

Prezydent i przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Weber docenili również rodziców Tomasza Darochy, dziękując za wkład w wychowanie syna.

– To jest olbrzymie zobowiązane, a tytuł nie jest jednoosobowy, przelewam go całą mocą i mocą osób, które reprezentuję do tego, że projekt będzie z uporem i stalową wolą dążył do tego, aby uratować jak największą liczbę osób. Dziękuję za zaufanie, codziennie będziemy pracować, aby system stawał się coraz lepszy. Stalowa wola będzie w nas i będziemy ją przekuwać na zdrowie i życie ludzkie – zaznaczył dr Tomasz Darocha.

Dr Tomasz Darocha został wielokrotnie nagrodzony za sukces w uratowaniu dwuletniego chłopca z małopolskich Racławic, wyziębionego do temperatury 12,7°C. Wartym podkreślenia jest, że osoby zaangażowane w funkcjonowanie procedury leczenia hipotermii, począwszy od pielęgniarek, przez lekarzy, po dyspozytorów, robią to na zasadzie wolontariatu.

P1080554 P1080569 P1080579 P1080622

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Stalowej Woli

Oddział Neonatologiczny w Stalowej Woli ma nowego szefa

stw24.pl20 kwietnia 2021

Oszustwa na spis powszechny- Nie daj się oszukać !

stw24.pl20 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

11 czerwonych serc stanie w Powiecie Stalowowolskim

stw24.pl19 kwietnia 2021

Ochronne szczepienia lisów wolno żyjących

stw24.pl19 kwietnia 2021

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021