W Stalowej Woli

Stalowa Wola pamięta – IV Rajd Honoru

Stalowa Wola pamięta – IV Rajd Honoru

Z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego ulicami Stalowej Woli po raz czwarty przejedzie Rajd Honoru, którego celem jest uczczenie wszystkich uczestników powstania.

Uroczystości rocznicowe rozpoczną się 1 sierpnia o godz. 16:00 na placu Józefa Piłsudskiego przy Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Dla pierwszych 400 uczestników rajdu przygotowano pamiątkowe koszulki. Następnie odbędzie się wprowadzenie Kompanii Honorowej, wciągnięcie flagi na maszt i odśpiewanie hymnu państwowego. Przybliżona zostanie również krótka historia Powstania Warszawskiego.

Punktualnie o godzinie 17:00 – Godzina „W” na terenie miasta uruchomione zostaną syreny alarmowe oraz ręczne syreny. Po przemówieniach, odbędzie się Apel Pamięci, salwa honorowa, odśpiewanie pieśni reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz odprowadzenie Kompanii Honorowej.

Rajd Honoru wystartuje o godz. 17.20 i przejedzie ulicami: 1 Sierpnia, Popiełuszki, Okulickiego, Jana Pawła II, Staszica, Mickiewicza, Ofiar Katynia, Niezłomnych, Kilińskiego, 1 Sierpnia, kończąc na placu Piłsudskiego, gdzie wykonane zostanie pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników rajdu.

4 RAJD HONORU _plakat _DRUK.indd

Na zakończenie uroczystości odbędzie się koncert pieśni patriotycznych pt. „Mała dziewczynka z AK” w wykonaniu zespołu Pałacyk Michla.

Rajd Honoru jest kontynuacją odbywających się od 2009 obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego w Stalowej Woli organizowanych przez osoby, które chcą zwrócić uwagę na ważny wymiar lokalny powstańczego zrywu 1944 roku. Organizatorzy Rajdu Honoru w Stalowej Woli chcą zwrócić uwagę na fakt, że Powstanie Warszawskie było walką o niepodległość całego Kraju i wszystkich Polaków. Godzina „W” – 1 sierpnia 1944 roku o 17:00 – była początkiem Powstania Warszawskiego, w którym wzięli udział żołnierze Armii Krajowej z całej Polski, również z naszego nadsańskiego regionu.

Organizatorami rajdu są: Lucjusz Nadbereżny, prezydent Miasta Stalowej Woli oraz Rafał Weber, przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli, a także Ruch Społeczny „Kocham Stalową Wolę”. Patronat honorowy nad obchodami objęła Senator RP Janina Sagatowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Bezpłatne badania na Placu Piłsudskiego

stw24.pl9 czerwca 2021

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021