Fotorelacje

Stalowa Wola oczami mieszkańców

Stalowa Wola oczami mieszkańców

„Stalowowolanie – kim jesteśmy” – to tytuł książki o wspomnieniach pierwszych mieszkańców Stalowej Woli. Promocja tej publikacji, odbyła się w Domu Gościnnym „Hutnik”. To efekt wspólnej pracy tutejszego Muzeum Regionalnego oraz członków rodzin pierwszych mieszkańców miasta.

– Spotkania dotyczące przeszłości miasta, były organizowane od wielu miesięcy. Punktem kulminacyjnym naszego projektu, poświęconego pierwszym mieszkańcom było spotkanie rodzin stalowowolskich pionierów 20 czerwca. Nasz projekt, kończy swój zasadniczy etap promocją książki. Cieszę się, że miasto razem z muzeum ten projekt podjęło, i że była to wspólna inicjatywa. Naszym celem jest kontynuowanie spotkań i gromadzenie wiedzy o ludziach, którzy budowali Stalową Wolę. Będziemy chcieli udostępniać dalsze pamiątki i fotografie – mówi Anna Garbacz z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli. Jak zaznacza, owocem tych spotkań są również dalsze projekty, m. in. zbieranie dokumentów o mieszkańcach, którzy w latach wojennych przybyli do Stalowej Woli.

Książka „Stalowowolanie – kim jesteśmy” ma bardzo wielu autorów. Pierwsza część składa się ze zdjęć, które były prezentowane na wystawie, a także z innych fotografii. Natomiast w drugiej części, która zawiera ok. 50 rozdziałów są wspomnienia mieszkańców Stalowej Woli o osobach niezwykłych, które zakładały miasto. A w kolejnej części jest fotoreportaż ze spotkania mieszkańców, które odbyło w czerwcu.
Rafał Weber, przewodniczący Rady Miasta dziękował tym wszystkim, którzy podzielili się wspomnieniami z przeszłości oraz udostępnili szereg zdjęć ze swojej prywatnej kolekcji. – Dzięki temu została wydana piękna publikacja o naszej przeszłości. W tym roku mija 70. rocznica nadania praw miejskich Stalowej Woli i 325. rocznica lokalizacji Rozwadowa. W związku z tym, postaramy się aby to dziedzictwo kultywować, aby Stalowa Wola była miastem przyjaznym dla pokolenia młodych i starszych. Chcemy, aby każdy czuł się tutaj bezpiecznie i mógł zakładać rodziny – mówił Weber.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Rodzinny piknik ,,Wakacje – czas start !”

stw24.pl30 czerwca 2021

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

“Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

“Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

stw24.pl24 marca 2020

Koronowirus-kolejna ofiara śmiertelna na Podkarpaciu

stw24.pl20 marca 2020