Fotorelacje

Stalowe derby na remis

Stal Stalowa Wola na wiosnę nie ma łatwego terminarza. W pierwszym meczu po zimowej przerwie, zielono-czarni pod wodzą nowego trener, udali się na mecz za miedzę, do Tarnobrzega. Niestety jak wszyscy pamiętamy, to spotkanie Stalowcy przespali, i po słabym meczu w wykonaniu obu drużyn, lepsza okazała się ta z Tarnobrzega.

W tą sobotę podopieczni Andrzeja Kasiaka, podejmowali przed własną publicznością, w drugim z rzędu derbowym pojedynku, imienniczkę z Mielca. Goście byli murowanym faworytem tego spotkania, przede wszystkim patrząc na miejsce zajmowane przez nich w tabeli ( 1 miejsce ). Na szczęście, na boisku nie ma znaczenia ani budżet, ani miejsce w tabeli, tym bardziej w takim meczu jak Derby Podkarpacia. I to spotkanie można w 100% nazwać typowym, derbowym meczem. Spotkanie było pełne walki na boisku, która nie wiele miała wspólnego z piękną grą. Co wcale nie oznacza, że brakowało w meczu emocji. Temperaturę tego spotkania podgrzewali dodatkowo kibice, którzy w liczbie blisko 1500 ( 350 z Mielca ), zgromadzili się na stadionie w Stalowej Woli. Obie grupy głośno dopingowały swoich ulubieńców, niestety jak to bywa już w takich spotkaniach, nie zabrakło ,,uprzejmości’’ z obu stron.

Pierwsze 20 min. tego meczu należało zdecydowanie do gospodarzy, którzy zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak żadnego poważniejszego zagrożenia pod bramką gości nie potrafili sobie stworzyć. Później mecz zaczął się powoli wyrównywać i obie drużyny miały swoje sytuację, a najlepszą z nich miał Przezak (Stal SW), jednak piłka po jego strzale nie zatrzepotała w siatce.

W przerwie spotkania z pozytywniej strony, po raz kolejny pokazało się Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola, którzy chcąc pomóc Renacie Patkolo, w zebraniu kwoty potrzebnej na jej walkę z nowotworem, wystawili na sprzedaż ,,zielono-czarną pisankę’’. Ten upominek za nie małą kwotę zakupił stalowowolski biznesmen Tadeusz K. Pieniądze zostaną przekazane fundacji ,,Dobro Powraca’’, głównemu organizatorowi zbiórki.

Drugie 45 zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście z Mielca, za to gospodarze zdecydowanie ,,zostali w szatni’’. Mielczanie co rusz stwarzali groźne sytuacje pod bramką Tomka Wietechy, który pozostawał niepokonany do 72 minuty, kiedy to po dośrodkowaniu z prawej strony ,,Balona’’ uprzedził Lech ( Stal M.), i strzałem główką, umieścił piłkę w pustej bramce. Było to spore zaskoczenie, ponieważ po pierwszych 15 minutach drugiej połowy, to Stal ze Stalowej Woli znów odzyskała inicjatywę w tym meczu. Całe szczęście stracona bramka nie podłamała zielono-czarnych, którzy niesieni głośnym dopingiem swoich kibiców, starali się jak najszybciej odrobić straty. Goście jednak pokazali, że potrafią grać w defensywie, skutecznie uniemożliwiając doprowadzenie do remisu naszym zawodnikom. Mielczanie dowieźli by pewnie to skromne prowadzenie do końca, gdyby nie błąd Sulewskiego ( Stal M.), który faulował w polu karnym jednego z zawodników Stali Stalowa Wola, a sędzia podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł etatowy ich wykonawca Damian Łanucha ( Stal SW). Mimo nie sportowego zachowania gości, którzy za wszelką cenę próbowali rozkojarzyć ,,Łanka’’. Ta sztuka im się jednak nie udała, i piłka po precyzyjnym uderzeniu Damiana Łanuchy wylądowała w bramce. Podopieczni Andrzeja Kasiaka nie zamierzali spocząć tylko na bramce wyrównujące, i walczyli do końca o zwycięstwo. Niestety nie udało się już więcej pokonać Libery ( Stal M.) i Derby Podkarpacia, zakończyły się remisem 1:1

Stal Stalowa Wola 1:1 Stal Mielec

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Wawrzyński, Kantor (87. Mistrzyk), Kowalski, Bogacz – Łanucha, Przezak, Mażysz (76. Siudak), Giel (80. Kachniarz), Bartosiak – Płonka.