Fotorelacje

Stalowowolscy strażacy mają nowego komendanta

Stalowowolscy strażacy mają nowego komendanta

Starszy kapitan Robert Lebioda został komendantem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli, zastąpił na tym stanowisku Tadeusza Niedziałka, który w sierpniu przeszedł na emeryturę. Dziś odbyło się oficjalne wręczenie nominacji na to stanowisko.

Nowy komendant swoją przygodę z tym zawodem rozpoczął już w 1991 r. w młodzieżowej drużynie pożarniczej OSP w Jastkowicach. Działał też w zarządzie OSP w Pysznicy. W stalowowolskiej komendzie pracuje od czerwca 2000 r, gdzie pełnił różne stanowiska. Na swoim koncie ma wiele strażackich sukcesów sportowych dla tutejszej komendy. 12 razy zdobył Drużynowe Mistrzostwo Województwa Podkarpackiego w Sportach Pożarniczych i 4 razy Mistrzostwo Województwa w Piłce Siatkowej. Ponadto jako reprezentant Podkarpacia 3 razy wywalczył mistrzostwo w ćwiczeniu bojowym.

Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec podkreślał, że powołanie na to stanowisko jest to zaszczyt i honor, ale także obowiązek, który wiążę się z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom miasta i powiatu, ale także odpowiedzialność za pracujących w komendzie strażaków.  Zaznaczał, że bycie komendantem, to też bycie w pewien sposób menadżerem, a pracy na tym stanowisku trzeba się nauczyć.
Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski, zauważył, że zmiana szefa jest też związana z  pewną niewiadomą, jednakże jak zaznaczył, jest przekonany, że wybranie na komendanta Roberta Lebiody jest dobrą decyzją.  – Wiemy doskonale, że swoją dotychczasowa służbą i postawą udowodnił, że będzie wspaniałym oficerem, dowódcą i przełożonym. My, jako samorząd będziemy wspierać  komendę, będziemy współpracować,  ale też będziemy oczekiwać poświęcenia, profesjonalizmu i porządniej pracy, gdyż jesteście siłą naszego powiatu i to od was też zależy nasze bezpieczeństwo i zdrowie – mówił do nowego komendanta i strażaków starosta Janusz Zarzeczny. Życzył nowemu szefowi komendy spokoju, zaufania podwładnych i przełożonych, a także żeby to, co sobie założył udało się zrealizować.  – Życzę, aby był pan człowiekiem szanowanym,  lubianym i poważanym – dodał starosta.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

“Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

“Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

stw24.pl24 marca 2020

Koronowirus-kolejna ofiara śmiertelna na Podkarpaciu

stw24.pl20 marca 2020

W niedzielę transmisja mszy z Klasztoru Kapucynów

stw24.pl13 marca 2020