W Stalowej Woli

Stalowowolscy strażacy najlepsi na Podkarpaciu

Po raz 14. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli obronili tytułu mistrzowskiego podczas XVII Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w Sporcie Pożarniczym.

Zawody trwały dwa dni i odbywały się na stadionie MOSiR w Stalowej Woli oraz w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia w Nisku. Wzięło w nich udział 21 jednostek PSP z Podkarpacia. Strażacy rywalizowali indywidualnie i drużynowo. W konkurencjach był pożarniczy tor  przeszkód na 100 m (pokonanie ściany, bieg po równoważni, rozwijanie węża do rozdzielacza, wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3. piętro wspinalni ), a także sztafeta pożarnicza 4x100m i pożarnicze ćwiczenia bojowe.10

W klasyfikacji indywidualnej tytułu mistrzowskiego bronił Jarosław Lubas ze stalowowolskiej komendy. W konkurencji tor przeszkód,  który pokonał w czasie 17,73 sek. zajął 2. miejsce, a w drabinie hakowej zajął 1. miejsce z czasem 15,49 sek.

W rywalizacji drużynowej stalowowolska jednostka była bezkonkurencyjna. W sztafecie pożarniczej 4 x 100 m z przeszkodami strażacy osiągnęli czas 63, 35 sek., a w ćwiczeniu bojowym 29,63 sek., co dało im 1. miejsce w województwie. Natomiast 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej zdobyła KM PSP z Krosna, a 3. KP PSP z Brzozowa.

8
Reprezentanci stalowowolskiej komendy to: Paweł Dyl, Adam Kochanowicz, Grzegorz Kosierb, Janusz Lesiczka, Jarosław Lubas, Bogusław Mucha, Grzegorz Olejarz, Szczepan Bartoszek, Paweł Kurkiewicz  i Wojciech Samko, a przygotowywali ich Marek Olejarz i Krzysztof Cebulak.