W Stalowej Woli

Stalowowolscy strażacy-ochotnicy z tytułami

Stalowowolscy strażacy-ochotnicy z tytułami

Tytuł Mistrza i Wicemistrza Polski oraz dwa tytuły drugiego Wicemistrza Polski zdobyli stalowowolscy strażacy-ochotnicy na Mistrzostwach Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym.

osp-mistrzostwa2015-4

Zawody zostały rozegrane już po raz dziewiąty, a po raz trzeci w Sierakowie w województwie wielkopolskim.

Zawodnicy rywalizowali m.in. w konkurencjach budowania wału, podejmowania tonącego do łodzi wiosłowej, podejmowania zagrożonego powodzią przy użyciu łodzi motorowej, holowaniu łodzi wiosłowej łodzią motorową, czy slalomie łodzią motorową. Stalowowolscy strażacy ochotnicy zdobyli tytuł Mistrza Polski i Wicemistrza w holowaniu łodzi wiosłowej łodzią motorową wraz z manewrowaniem w klasie do 49KM(koni mechanicznych) oraz tytuł drugiego Wicemistrza Polski w podejmowaniu tonącego z wody do łodzi wiosłowej. Zostali również drugim Wicemistrzem Polski w swojej klasie w podejmowaniu zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej. Zawodnicy ze Stalowej Woli cieszą się z wyniku. Przyznają też, że z roku na rok rywalizacja jest coraz bardziej zacięta, bo różnice między drużynami liczone są w setnych sekundy i na zwycięstwo mocno trzeba zapracować.

osp-mistrzostwa2015-1

Oczywiście wytrenowanie to jedno a szczęście to drugie i dopiero to połączenie daje sukces. A wygrana, ale i drobne porażki dają mobilizację do tego by za rok być jeszcze lepszym. W klasyfikacji generalnej podobnie jak w poprzednich latach Mistrzem Polski została drużyna OSP z Lichenia Starego, choć i tu o zwycięstwo co raz trudniej. Koordynujący Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym Wiesław Golański ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP przyznał, że zawody mają już swoją markę a zawodnicy przyjeżdżają by sprawdzić swoje wyszkolenie na tle innych strażaków. Z roku na rok poprawiają również swoje wyniki i czasy. No i co ważne są coraz lepiej wyszkoleni w ratownictwie. Tegorocznych Mistrzostwach Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym padł rekord pod względem ilości startujących załóg. Było ich 49 w tym siedem drużyn kobiecych.

osp-mistrzostwa2015-3

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021