W Stalowej Woli

Stalowowolscy strażacy-ochotnicy z tytułami

Stalowowolscy strażacy-ochotnicy z tytułami

Tytuł Mistrza i Wicemistrza Polski oraz dwa tytuły drugiego Wicemistrza Polski zdobyli stalowowolscy strażacy-ochotnicy na Mistrzostwach Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym.

osp-mistrzostwa2015-4

Zawody zostały rozegrane już po raz dziewiąty, a po raz trzeci w Sierakowie w województwie wielkopolskim.

Zawodnicy rywalizowali m.in. w konkurencjach budowania wału, podejmowania tonącego do łodzi wiosłowej, podejmowania zagrożonego powodzią przy użyciu łodzi motorowej, holowaniu łodzi wiosłowej łodzią motorową, czy slalomie łodzią motorową. Stalowowolscy strażacy ochotnicy zdobyli tytuł Mistrza Polski i Wicemistrza w holowaniu łodzi wiosłowej łodzią motorową wraz z manewrowaniem w klasie do 49KM(koni mechanicznych) oraz tytuł drugiego Wicemistrza Polski w podejmowaniu tonącego z wody do łodzi wiosłowej. Zostali również drugim Wicemistrzem Polski w swojej klasie w podejmowaniu zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej. Zawodnicy ze Stalowej Woli cieszą się z wyniku. Przyznają też, że z roku na rok rywalizacja jest coraz bardziej zacięta, bo różnice między drużynami liczone są w setnych sekundy i na zwycięstwo mocno trzeba zapracować.

osp-mistrzostwa2015-1

Oczywiście wytrenowanie to jedno a szczęście to drugie i dopiero to połączenie daje sukces. A wygrana, ale i drobne porażki dają mobilizację do tego by za rok być jeszcze lepszym. W klasyfikacji generalnej podobnie jak w poprzednich latach Mistrzem Polski została drużyna OSP z Lichenia Starego, choć i tu o zwycięstwo co raz trudniej. Koordynujący Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym Wiesław Golański ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP przyznał, że zawody mają już swoją markę a zawodnicy przyjeżdżają by sprawdzić swoje wyszkolenie na tle innych strażaków. Z roku na rok poprawiają również swoje wyniki i czasy. No i co ważne są coraz lepiej wyszkoleni w ratownictwie. Tegorocznych Mistrzostwach Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym padł rekord pod względem ilości startujących załóg. Było ich 49 w tym siedem drużyn kobiecych.

osp-mistrzostwa2015-3

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021