sport

Stalowowolska drużyna zwyciężyła w zawodach balonowych

Stalowowolska drużyna zwyciężyła w zawodach balonowych

W miniony weekend, Stalowa Wola kolejny raz gościła kilkanaście ekip balonowych z całej Polski. Choć pogoda raz za razem płatała figla organizatorom, w trakcie trwania Międzynarodowych  Zawodów Balonowych o Puchar Prezydenta Stalowej Woli, udało się rozegrać 3 konkurencje oraz zaprezentować z bliska mieszkańcom Stalowej Woli balony w efektownym, wieczornym pokazie.

Pierwszego dnia, załogi wystartowały ok. godz. 19:30 z jednego z boisk treningowych Stali Stalowa Wola. Start się opóźniał, ale warto było poczekać na sprzyjający wiatr, który pozwolił załogom wzbić się i wykonać lot nad Stalową Wolą w kierunku Pysznicy. Przygotowania do startu obserwowało wielu mieszkańców Stalowej Woli.

W konkurencji zwanej potocznie „pogoń za lisem”, najlepszy wynik uzyskała załoga pilotowana przez Mirosława Rękasa z Tarnowa (Grupa Lotnicza Roleski). Drugie miejsce zajęła stalowowolska załoga Witolda Walawskiego, a trzecie warszawska  pilotowana przez Romana Szałkiewicza. Po zakończeniu konkurencji, zawodnicy wrócili
w okolice Stadionu Stali Stalowa Wola, aby zaprezentować balony w efektownym, nocnym pokazie mieszkańcom.

W piątek, 23 czerwca, organizatorzy od samego rana walczyli z frontem, który niósł ze sobą obfite opady deszczu i silny wiatr. Pogoda nawet na chwilę nie pozostawiła złudzeń i obie konkurencje ( z godz. 4:30 oraz 18:00) zostały ostatecznie odwołane.

Prognozy pogody na ostatni dzień także nie były optymistyczne. Mimo to udało się przeprowadzić wczesnym wieczorem dwie konkurencje. Start tego dnia nastąpił z okolic Zbydniowa. Niestety wiatr nie pozwolił dolecieć ekipom balonowym nad Stalową Wolę, a konkurencje skończyły się na lotnisku w Turbi. Zwycięzcami sobotnich zmagań były drużyny pilotowane przez: Tomasza Kuchcińskiego (Warszawa) oraz Bartosza Kuziorę (Stalowa Wola).

W ostatecznej klasyfikacji zwyciężyła drużyna pilotowana przez Waldemara Lekana z Klubu Balonowego Stalowa Wola (2481 pkt). Drugie miejsce zajęła drużyna Mirosława Rękasa
z Tarnowa (2403 pkt) a trzecie Roberta Helaka z Wrocławia (2318 pkt).

Organizatorami Międzynarodowych Zawodów o Puchar Prezydenta Stalowej Woli byli: Klub Balonowy Stalowa Wola oraz Miasto Stalowa Wola. Sponsorami: Powiat Stalowowolski, MZK Stalowa Wola, Drukarnia Marlex, Slovrur, ABL Technic, Cellfast, Control Test, Tasta, Rakoczy, Tryumf, Alter, Bag Pak, MH Motors.

Philipp Zalewski, Centrum Organizacji Pozarządowych w Stalowej Woli

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

stw24.pl29 października 2021

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

stw24.pl7 października 2021

Lekcja WF-u z Mistrzem Olimpijskim Dawidem Tomalą

stw24.pl6 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Voster ATS Team na CRO Race

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Siatkarki VEGI MOSIR wygrały Ogólnopolski Turniej w Kraśniku

stw24.pl20 września 2021