W Stalowej Woli

Stalowowolski szpital w ogólnopolskiej sieci

Stalowowolski szpital w ogólnopolskiej sieci

Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli wszedł jako jeden z 31 na Podkarpaciu do ogólnopolskiej sieci szpitali. Według założeń zmiany te mają ułatwić dostęp pacjentom do leczenia specjalistycznego, tak w samych szpitalach jak i w przychodnich przyszpitalnych.

Nowe przepisy wprowadzają takie  rozwiązania, które mają usprawnić organizację udzielania świadczeń opieki zdrowotnej, poprawić dostęp pacjentów do leczenia specjalistycznego, zoptymalizować liczbę oddziałów specjalistycznych, lepiej skoordynować świadczenia szpitalne i ambulatoryjne, a także ułatwić zarządzanie placówkami.
Szpitale zakwalifikowane do sieci będą mieć gwarancją, że Narodowy Fundusz Zdrowia zawrze z nim umowę, czyli nie będą musiały uczestniczyć w postępowaniu konkursowym.
Jak informuje NFZ sieć szpitali tworzona jest m.in. po to, by poprawić relację pomiędzy płatnikiem i wykonawcami świadczeń szpitalnych, zagwarantować ciągłość i stabilność finansowania jednostkom istotnym z punktu widzenia zabezpieczenia dostępu do świadczeń zdrowotnych, czy też   lepiej skoordynować świadczenia szpitalne i ambulatoryjne.

NFZ zaznacza, że pacjenci skorzystają na tym, gdyż będą mieć lepszy dostęp do poradni przyszpitalnych. Ponadto sieć szpitali ma zapewnić kompleksową opiekę nad pacjentem, także w przypadku wystąpienia powikłań, zapewnić rehabilitację, odpowiednią poradnię specjalistyczną, a także skrócić kolejki w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych, a także w izbach przyjęć.

Sieć szpitali ma objąć takie świadczenia jak: świadczenia opieki zdrowotnej z zakresu leczenia szpitalnego, wysokospecjalistyczne, z zakresu programów lekowych, z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji leczniczej, nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Szpitale, które znalazły się w sieci, zostały zakwalifikowane wg trzech poziomów zabezpieczenia zdrowotnego. Stalowowolski szpital jest szpitalem II stopnia, co oznacza, że zabezpieczenie medyczne obejmuje takie oddziały jak: chirurgia dziecięca, chirurgia plastyczna, kardiologia, neurologia, okulistyka, ortopedia i traumatologia narządu ruchu, otorynolaryngologia, reumatologia, urologia.

Nowe przepisy mają wejść w życie od 1 października.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021