Stalowowolski tenisista z dwom medalami Mistrzostw Polski

Dwa brązowe medale na Mistrzostwach Polski Juniorów w Sopocie zdobył Jakub Zamorski, zawodnik Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli.

Zawody odbyły się w dniach 14 – 19 czerwca. Reprezentant MKT w pierwszej rundzie turnieju głównego gry pojedynczej pokonał: 6-2, 3-6, 6-1 Andrzeja Urjasza z AZS Poznań, a w walce o ćwierćfinał przegrał: 0-6, 0-6 z rozstawionym z numerem jeden, Mistrzem Polski z 2015 roku i jednym z najlepiej zapowiadających się polskich tenisistów – Kacprem Żukiem z KT Legia Warszawa. Ostatecznie turniej indywidualny wygrał Piotr Matuszewski z AZS Poznań, pokonał w finale pogromcę Zamorskiego.

Natomiast w turnieju deblowym Kuba udowodnił, że potrafi bardzo dobrze współpracować na korcie i razem z Mikołajem Wrzołem z Advantage Bielsko-Biała, sięgnęli po brązowy medal Mistrzostw Polski. W pierwszej rundzie pokonali: 6-3, 7-6 parę Jan Malmon i Aleksander Sadal obaj z RKT Return Radom, natomiast w ćwierćfinale wygrali: 3-6, 6-3, 10-6 z parą Marcin Morawski (AZS Łódź) i Norbert Tadyszakiem (PT Olimpia Poznań). W meczu o finał Kuba i Mikołaj zmierzyli się z Jakubem Grzegorczykiem (Beskidy Ustroń) i Michałem Sikorskim (MKT Łódź), z którymi przegrali: 2-6 2-6. Ostatecznie turniej deblowy wygrali tegoroczni ćwierćfinaliści juniorskiego Australian Open Piotr Matuszewski i Kacper Żuk.

Również, w deblu,  tym razem w grze mieszanej stalowowolski zawodnik, świetnie się zaprezentował. W parze z Niną Furmaniak (UKT Akademia Tenisa Pol-Sart) sięgnęli po brązowy medal, ulegając w półfinale Dorocie Szczygielskiej (SKT Sopot) i Pawłowi Jankowiakowi (AZS Poznań): 3-6, 0-6.