W Stalowej Woli

Stalowowolski twaróg TOP PRODUKTEM

Stalowowolski twaróg TOP PRODUKTEM

Ser twarogowy półtłusty krajanka z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Stalowej Woli zdobył prestiżowy certyfikat Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”, a także tytuł  TOP PRODUKT. Jest to wyjątkowe wyróżnienie, bo nadawane przez specjalistów z branży spożywczej, którzy zasiadają w Loży Ekspertów tego programu. Certyfikat został nadany podczas XX audytu żywności  w Czeladzi.

SER TWAROGOWY 1

– Cieszymy się z tego, że nasz produkt  został w tym konkursie doceniony. To duże wyróżnienie dla naszej mleczarni, tym bardziej, że w takich ogólnopolskich konkursach certyfikaty otrzymują duże podmioty. To potwierdzenie jakości i marki jaką ma OSM Stalowa Wola – mówi Sławomir  Czwal, prezes stalowowolskiej mleczarni.

27 kwietnia w Czeladzi odbyła się dwudziesta, certyfikacja żywności biorącej udział w Ogólnopolskim Programie Promocyjnym „Doceń polskie”. Zostały do niego zakwalifikowane tylko  wyroby z tzw. polskim akcentem. To znaczy takie, które są produkowane w Polsce, z rodzimych składników, według tradycyjnych receptur.  W tej edycji konkursu wzięło udział 75 producentów, którzy  zgłosili łącznie 170 wyrobów różnego typu. Te które zostały najwyżej ocenione otrzymały dodatkowo także tytuł  TOP PRODUKT. Taki też uzyskał ser stalowowolskiej mleczarni.

twaróg póltł.

Certyfikatem „Doceń polskie” honoruje się tylko rodzimą żywność wysokiej jakości. Godło promocyjne nadawane jest przez specjalistów z branży spożywczej, konsumenci mają więc pewność, że produkt opatrzony znakiem „Doceń polskie” został sprawdzony i warto po niego sięgnąć. Jednocześnie, certyfikat rozwiewa wszystkie wątpliwości dotyczące pochodzenia produktu, wybierając go kupujący wspierają polski sektor spożywczy. Udział producenta w programie „Doceń polskie” dowodzi, że wytwórca nie boi się ocen niezależnych ekspertów. Certyfikat nadawany jest na podstawie ocen specjalistów. Wyróżnienia nie są nadawane automatycznie wszystkim, którzy o niego zabiegają. Zdobycie certyfikatu jest więc prestiżowym osiągnięciem – mówi Marek Bielski, twórca Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”.
Program ten jest realizowany od 2011 roku, ma na celu promowanie wysokiej jakości polskich artykułów spożywczych oraz ich wytwórców.
Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Stalowej Woli

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021