W Stalowej Woli

Stalowowolskie bloki zmieniają swój wygląd

Stalowowolskie bloki zmieniają swój wygląd

6,5 mln zł – to kwota jaką w tym roku wyda Spółdzielnia Mieszkaniowa w Stalowej Woli na docieplenie bloków mieszkalnych.  Według planów ma zostać zmodernizowanych 12 budynków.  Prace te nie tylko wpłyną na to, że mieszkańcy będą mieć cieplej , ale też poprawi się wygląd miasta.

Spółdzielnia już od kilku lat systematycznie dociepla bloki, a także wszystkie nieruchomości, które ma w swoim zarządzie. Jest ustalony harmonogram robót, które mają być zakończone do końca 2020 r.
Efekty tych prac już częściowo widać na mieście. Wiele bloków zyskało nowy wygląd. Szczególnie te, modernizowane w ostatnio, mają ciekawą kolorystykę.
W tym roku ma być docieplone 12 bloków, w których w sumie są 83 klatki.

Przy ul. Wojska Polskiego będzie ocieplone 5 bloków, przy ul. Poniatowskiego – 3, przy ul. Chopina – 1, przy ul. Okulickiego – 1 , przy al. Jana Pawła II – 2.
– W tym roku nasz plan jest bardzo duży, ale do zrealizowania i na pewno go wykonamy. Większość tych robót jest już albo zakończona, albo bardzo zaawansowana. Jeśli tylko jest taka możliwość, to przyspieszamy prace, które mamy w harmonogramie – mówi Bogdan Wojtala, wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej.

bloki
Zaznacza, że planując docieplenia, wcześniej spółdzielnia wykonuje audyt energetyczny, który pokazuje jakie mogą być oszczędności na energii cieplnej na danym budynku. Średnio wynika z niego, że mieszkańcy mogą płacić około 20 proc. mniej za rachunki.  Technicznie te bloki są przygotowane do tego, by osiągnąć taki poziom oszczędności, ale w praktyce, to różnie z tym bywa. Jak podkreśla prezes, wynika to z tego,  że nie wszyscy potrafią gospodarować ciepłem. Niektórzy zamiast przykręcić zawory na kaloryferach, gdy jest za gorąco, otwierają okna.

W tegorocznych planach, jeśli spółdzielni uda się znaleźć wykonawcę, jest też zmiana elewacji budynku, przy AL. Jana Pawła II  przy salonie samochodowym. Przetarg na te prace już został ogłoszony, obiekt ma zostać docieplony, ma być wymienione pokrycie dachu, a także zmieniona kolorystyka.

Joanna Piechuta

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Stalowej Woli

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021

Od 27 marca zmiany w obostrzeniach – zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie…

stw24.pl25 marca 2021

Najwyżsi rangą Dowódcy Polskiej Armii z wizytą w HSW

stw24.pl24 marca 2021

Testy na koronawirusa w szpitalu w nowym punkcie

stw24.pl24 marca 2021