W Stalowej Woli

STALOWOWOLSKIE DIALOGI NA KACU PO SYLWESTRZE

STALOWOWOLSKIE DIALOGI NA KACU PO SYLWESTRZE

Można przyjmować zakłady w jaki dzień stalowowolanie składają sobie najwięcej życzeń. My obstawiamy sylwestra. Ostatni dzień roku w składaniu życzeń jednoczy wszystkich. Wierzący różnych wyznań i niewierzący, różnie partyjni i kompletnie bezpartyjni podsumowują miniony rok i życzą sobie… no właśnie czego sobie życzą?
Internet dobrze pokazuje czego sobie życzą mieszkańcy Stalowej Woli. Te życzenia to bukiet wszelkiego zielska, bo znajdą się tu życzenia niewinne jak lilije, namiętne i ponętne jak orchidee, zdradliwe jak róże, u których bliziutko od pięknego kwiatu do kolców. Cały czas przeważają życzenia wszystkiego najlepszego od wszystkich dla wszystkich, ale coraz częściej pojawiają się życzenia skierowane do konkretnych grup i pojedynczych osób. A w tym zielsku coraz więcej ostu i pokrzyw. I tak przeciwnicy PiS-u życzą zwolennikom PiS-u dolegliwości odbytniczych i żeby ich najlepiej najszybciej szlag trafił. Zwolennicy PiS-u najpierw życzą „szczęść Boże”, a potem „raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”. Z kolei zwolennicy PiS-u zwracając się ku niebiosom życzą sobie „ojczyznę wolną pobłogosław Panie!” Na to sympatycy PO, Nowoczesnej i KOD-u wzdychają „ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”, choć kim jest dla nich ten Pan dokładnie nie wiadomo i na ten temat krąży kilka wersji. Bardziej pozytywne intencje mają beneficjenci 500+, bo życząc lepszego, przyszłego roku mają nadzieję, że rząd do 500 doda jedno zero. Ci, którzy z 500+ nie korzystają, ale już odczuwają ile w podatkach i różnych opłatach na to 500 muszą się składać, życzą sobie żeby chociaż jedno zero od tego 500 ubyło, a najlepiej gdyby 500+ zamieniło się w 500-.
W sylwestrową noc na Placu Piłsudskiego rozeszła się informacja, że stalowowolscy parlamentarzyści będą w stanie to wszystko obiecać.  Odnośnie politycznych życzeń i obietnic to nauczyciele w Stalowej Woli są zdezorientowani. Decyzją rządzącego PiS-u mają zostać zlikwidowane gimnazja, a przecież nie do końca opadł kurz po tym jak członkowie tegoż PiS-u bronili jak niepodległości jednego z gimnazjów w Stalowej Woli przed likwidacją. I tak to się zaczyna pleść, że życzenia pomyślności dla jednych, to niepomyślność dla drugich, że coraz częściej radość to schadenfreude z cudzego pecha, a jak ksiądz pokropi i zrobi znak krzyża to jakoś to musi być. I dopiero nazajutrz dociera, że zamiast życzliwości, pomyślności i zgody jest zawiść, niezrozumienie i nietolerancja. To taki dziwny kac, który jest coraz większy im dalej od sylwestra. Mimo wszystko miejmy nadzieję na lepszy rok, o ile to możliwe dla wszystkich w Stalowej Woli.
Grzegorz Poniedzielski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021