kultura i rozrywka

X stalowowolskie dni książki od jutra

X stalowowolskie dni książki od jutra

W dniach 25.09 – 24.10.2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli trwają X Stalowowolskie Dni Książki.

Stalowowolska Biblioteka starała się dostosować ofertę do coraz większych i zmieniających się potrzeb kulturalnych społeczeństwa. Wszystkie agendy MBP włączyły się w akcję popularyzacji książek, czytelnictwa i biblioteki, przygotowując różnorodne zajęcia kulturalno-edukacyjne zarówno do najmłodszych odbiorców jak i wymagających czytelników, między innymi: lekcje biblioteczne, konkursy plastyczne i quizy, pogadanki, gry i zabawy, imprezy artystyczne, spotkania dla seniorów w ramach projektu Spotkania z pasjami: Akcja e-motywacja. Na 20 października zaplanowane jest spotkanie autorskie z Pauliną Wilk, dziennikarką, reportażystką i pisarką, a 24 października Warsztaty Literackie „WERS” obchodzić będą XV – lecie swojej działalności.

Mieszkańcy zarówno miasta, jak i powiatu mogą wziąć udział we wszelkiego rodzaju imprezach promujących przede wszystkim książkę i bibliotekę. Celem działań jest dążenie do popularyzacji kultury w naszym mieście i powiecie oraz integracja osób z różnych środowisk, zapraszanych do udziału w spotkaniach. Podjęte działania, mają uświadomić społeczności, że biblioteka to niezastąpiony element naszego rozwoju intelektualnego, kariery zawodowej, sposobu spędzania wolnego czasu. Służąca zarówno tradycjonalistom, dla których największą przyjemnością jest szperanie wśród regałów, możliwość zaszycia się z książką w zacisznym kącie, jak i czytelnikom XXI wieku, żyjącym w ciągłym pośpiechu i ceniącym szybki elektroniczny system wyszukiwania i udostępniania zbiorów.

tab1 tab2 tab3

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Ruszyła 14. edycja Plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2020”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci

stw24.pl8 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Stowarzyszenie PANDOZ realizuje budowę placu zabaw w Antoniowie

stw24.pl6 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Ruszyły zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich.

stw24.pl25 marca 2021

Przerwa w dostawie wody

stw24.pl22 marca 2021