W Stalowej Woli

Stalowowolskie masło na prestiżowej liście

Stalowowolskie masło na prestiżowej liście

Masło lasowiackie produkowane przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Stalowej Woli zostało wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych, którą prowadzi Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To już kolejny wyrób stalowowolskiej mleczarni, po serze i śmietanie, wpisany na „elitarną” listę, potwierdzającą wysoką jakość.

Dyplom od ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela na ręce Sławomira Czwala, prezesa OSM przekazał starosta Janusz Zarzeczny podczas sesji Rady Powiatu Stalowowolskiego.  – Panie prezesie, miło mi jest wręczyć ten dyplom od pana ministra i pogratulować porządnej pracy. Jest to bardzo prestiżowe wyróżnienie – mówił Janusz Zarzeczny w imieniu zarządu i rady powiatu.

To już kolejny wyrób stalowowolskiej mleczarni, którego wysoka jakość została oficjalnie potwierdzona.  W lutym na listę tę została wpisana śmietana lasowiacka, a jeszcze wcześniej  ser twarogowy lasowiacki. Oznacza to, że produkty te są wytwarzane w niezmienne recepturze co najmniej od 25 lat. Dodatkowo ich lokalność podkreśla fakt, że spółdzielnia zaopatruje się w mleko u producentów z regionu.

Dla spółdzielni są to duże wyróżnienia, które podkreślają to, że produkuje zdrową żywność, bez konserwantów i sztucznych dodatków. Dlatego też terminy przydatności do spożycia są bardzo krótkie, co też wiąże się z tym, że są robione często i w małych partiach. Klienci zatem mogą kupić świeży nabiał, produkowany zaledwie dzień lub dwa wcześniej.

Obecnie na Liście Produktów Regionalnych jest 216 wyrobów z Podkarpacia.

To nie jedyne produkty stalowowolskiej OSM, które zostały nagrodzone. W ubiegłym roku ser twarogowy półtłusty krajanka zdobył prestiżowy certyfikat Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”, a także tytuł  TOP PRODUKT.

osm2

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021

Główne wejście do Urzędu Miasta zamknięte z powodu remontu schodów

stw24.pl10 września 2021

Narodowe Czytanie po raz 10

stw24.pl8 września 2021

Fotel dla Stalowowolskiej okulistyki

stw24.pl8 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Ruszył Kiermasz Taniej Książki

stw24.pl7 września 2021

Norwegowie z wizytą w Stalowej Woli

stw24.pl7 września 2021