Fotorelacje

Stalowowolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

Stalowowolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej czyli święto pedagogów i nauczycieli to wyjątkowy moment, kiedy uczniowie i rodzice mogą docenić ich i podziękować za ich pracę. Zasługi w kształtowaniu młodego pokolenia, ale też osiągnięcia podopiecznych zauważa i podkreśla także Samorząd Miasta Stalowej Woli. 14 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się uroczystość, podczas której uhonorowano pedagogów uczących w miejskich placówkach i wybitnych uczniów, a także złożono życzenia wszystkim pracownikom oświaty.

– Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich ludzi, którzy są związani z pracą w oświacie, pracą wdzięczną, będącą marzeniem z dziecięcych lat, ale także bardzo wymagającą, związaną z odpowiedzialnością za kształtowanie drugiego człowieka, pracą trudną, bo związaną ze współdziałaniem z innymi ludźmi. Z tej okazji gratuluję Państwu wszystkich sukcesów – mówiła podczas uroczystości Magdalena Wrońska–Bulec, naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia w Urzędzie Miasta Stalowej Woli.

Przypomniała, że ostatni rok szkolny to był czas wyzwań i poświęceń. – Teraźniejszość postawiła nas w zupełnie nowej rzeczywistości. Za nami trudny rok, rok zmian organizacyjnych, zmian funkcjonalnych. Rok szkolny 2020/2021 to kolejny rok przeżyty z doświadczeniem pandemii. Doświadczenie to spowodowało, że dziś oświata ma zupełnie inny wymiar. Musiała przejść błyskawiczny cykl pewnego rodzaju transformacji, zarówno organizacyjnej, ale również metodycznej. (…) Dziś można powiedzieć, że wychodzimy z tej opresji wzmocnieni i bogatsi o doświadczenie – mówiła naczelnik edukacji.

Za osiągnięcia w tym trudnym zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli czasie Prezydent Miasta Stalowej Woli nagrodził wyróżniające się osoby. W czasie uroczystości wręczono więc statuetkę dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 im. Szarych Szeregów, która w roku szkolnym 2020/2021 uzyskała najlepszy wynik z egzaminu ósmoklasisty spośród szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Stalowa Wola, a także przekazano nagrody prezydenta dla nauczycieli za szczególne osiągnięcia dydaktyczne. Najzdolniejsi uczniowie otrzymali stypendia edukacyjne za wybitne osiągnięcia i sukcesy w nauce w poprzednim roku szkolnym. Przyznano je 40 uczniom i absolwentom stalowowolskich szkół podstawowych (30 osób) oraz Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida (10 osób). Stypendium dla uczniów i absolwentów szkół podstawowych wynosi 250 zł miesięcznie, natomiast dla uczniów i absolwentów SLO- 300 zł.

Nagrody Prezydenta Miasta za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej otrzymało 23 nauczycieli i dyrektorów stalowowolskich szkół.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło U.M. Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Rodzinny piknik ,,Wakacje – czas start !”

stw24.pl30 czerwca 2021

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

„Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

„Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

stw24.pl24 marca 2020