W Stalowej Woli

Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe: „Jedynki” i program

Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe: „Jedynki” i program

Kandydaci Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego do rady miejskiej i rady powiatu na czele z kandydatem na prezydenta Stalowej Woli Andrzejem Szymonikiem zaprezentowali się podczas konwencji programowo-wyborczej.

Jedynkami komitetu do rady miejskiej są: Renata Butryn (okręg nr 1), Andrzej Szymonik (okręg nr 2), Dariusz Przytuła (okręg nr 3), Joanna Grobel-Proszowska (okręg nr 4). Do rady powiatu stalowowolskiego z pierwszych miejsc kandydują: Antoni Kłosowski (okręg nr 1), Andrzej Barwiński (okręg nr 2), Dariusz Żmuda (okręg nr 3), Mirosław Stendiuch (okręg nr 4).

Podczas spotkania krytyczni wobec samorządowców z Prawa i Sprawiedliwości przedstawiciele Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego jeszcze raz omówili punkty swojego programu, na który składa się dwanaście bloków tematycznych: Polityka Senioralna, Polityka Mieszkaniowa i Instytucjonalna, Ochrona Środowiska, Zdrowie, Bezpieczeństwo, Edukacja Zawodowa, Nauczanie Integracyjne- Szkoła Otwarta dla Wszystkich, Wychowanie przez Wolontariat, Edukacja Obywatelska i Prawna, Kultura jako Element Budujący Wizerunek Miasta, Gospodarka i Finanse, Sport i Rekreacja. Współautorami tej wizji są między innymi Renata Butryn, Joanna Grobel- Proszowska, Kinga Sołtys i Damian Marczak.

W swoim wystąpieniu Andrzej Szymonik skupił się na polepszeniu warunków dla prowadzenia biznesu. Za priorytet uznaje starania o zahamowanie wzrostu podatku od nieruchomości a nawet obniżenie stawek tego podatku dla prowadzących działalność gospodarczą w Stalowej Woli, o ile pozwoli na to budżet. Mówił o konieczności pozyskiwania terenów inwestycyjnych pod nowe zakłady oraz pod budownictwo mieszkaniowe, wreszcie o problemie nadmiernego zadłużenia miasta.

Kandydaci zachęcali mieszkańców do głosowania w wyborach 21 października, aby przełamać monopol obecnej władzy. Deklarowali otwartość na rozmowy. – Będziemy rozmawiać z mieszkańcami, ale w innej formie niż prezydent. On ustawia namiot i oczekuje, że mieszkańcy do niego przyjdą. Nas spotkacie na osiedlach, to my wychodzić będziemy do ludzi, prosić ich o głosy, o to by konsultowali ten program, razem z nami go współtworzyli – mówiła Renata Butryn.

Wioletta Wojtkowiak

 

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

stw24.pl18 października 2021

Usuwają awarię na osiedlu Rozwadów

stw24.pl18 października 2021