kultura i rozrywka

Stalowowolskie Spotkania z Fantastyką – Rozgrywka Druga

Stalowowolskie Spotkania z Fantastyką – Rozgrywka Druga

Już od dzisiaj w Miejskim Domu Kultury rozpocznie się druga edycja mini-festiwalu fantastyki. Zjawią się na niej miłośnicy literatury, filmu, komiksów, różnego rodzaju gier oraz grupy rekonstrukcyjne z całego regionu (Rzeszów, Sandomierz, Kielce, Lublin). Wszystko po to, aby razem stworzyć weekend pełen atrakcji, będący świetną okazją do nawiązania nowych znajomości i nabycia wyjątkowych doświadczeń.

Zabawa rozpocznie się w piątek 7 sierpnia pokazem filmu „Spirited Away: W krainie Bogów” w reżyserii Hayao Miyazaki’ego w kinie plenerowym. Seans poprzedzony zostanie prelekcją o twórczości Hayao Miyazaki’ego. W tym dniu ruszą też turnieje League of Legend (wciąż trwają zapisy) i gier planszowych. Wszystkich chętnych, z głowami pełnymi pomysłów, zapraszamy na warsztaty larpowe (zapisy trwają). Ich uczestnicy będą mogli nauczyć się konstruowania tzw. LARPów, by na ich podstawie stworzyć wspólnie grę miejską na finał imprezy.

W sobotę 8 sierpnia przeniesiemy się na kilka godzin w świat starożytnej Japonii z Klanem Tygrysa, jak również do świata mangi i anime z rzeszowską grupą Lotus. Nie zabraknie też gościa specjalnego. Jacek Komuda opowie o sobie z nieco odmiennej perspektywy, czyli o tym co robi pisarz-entuzjasta pomiędzy tworzeniem nowych książek.

Natomiast w niedzielę 9 sierpnia w serii pokazów, w tym pokazów walk, będziemy mogli podziwiać Drużynę Grodu Horodna, która zajmuje się odtwórstwem obyczajów oraz kultury materialnej z czasów X-XIII wieku. Do ostatnich godzin imprezy otwarty będzie tzw. Gamesroom, w którym będzie można oglądać, nauczyć się, a także wypożyczyć najpopularniejsze obecnie gry planszowe i bitewne dzięki lokalnej grupie graczy oraz sklepowi Gamekeeper.

W programie Stalowowolskich Spotkań z Fantastyką znajdziemy też rozmaite sesje RPG
i kilka ciekawych prelekcji. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość pobawienia się z robodinozaurem, obejrzenia spektaklu w plenerze, czy tez spotkań z balonowymi stworami.

„Fani dla fanów” to motto imprezy, podczas której każdy, kto ma w sobie odrobinę fantazji znajdzie coś dla siebie.

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Projekt „Tradycja jak źródło” w Domu Kultury w Pysznicy

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Społecznicy upiększyli centrum Rzeczycy Długiej

stw24.pl21 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Złote Gody w Gminie Pysznica

stw24.pl19 października 2021