kultura i rozrywka

Stalowowolskie Spotkania z Fantastyką – Rozgrywka Druga

Stalowowolskie Spotkania z Fantastyką – Rozgrywka Druga

Już od dzisiaj w Miejskim Domu Kultury rozpocznie się druga edycja mini-festiwalu fantastyki. Zjawią się na niej miłośnicy literatury, filmu, komiksów, różnego rodzaju gier oraz grupy rekonstrukcyjne z całego regionu (Rzeszów, Sandomierz, Kielce, Lublin). Wszystko po to, aby razem stworzyć weekend pełen atrakcji, będący świetną okazją do nawiązania nowych znajomości i nabycia wyjątkowych doświadczeń.

Zabawa rozpocznie się w piątek 7 sierpnia pokazem filmu „Spirited Away: W krainie Bogów” w reżyserii Hayao Miyazaki’ego w kinie plenerowym. Seans poprzedzony zostanie prelekcją o twórczości Hayao Miyazaki’ego. W tym dniu ruszą też turnieje League of Legend (wciąż trwają zapisy) i gier planszowych. Wszystkich chętnych, z głowami pełnymi pomysłów, zapraszamy na warsztaty larpowe (zapisy trwają). Ich uczestnicy będą mogli nauczyć się konstruowania tzw. LARPów, by na ich podstawie stworzyć wspólnie grę miejską na finał imprezy.

W sobotę 8 sierpnia przeniesiemy się na kilka godzin w świat starożytnej Japonii z Klanem Tygrysa, jak również do świata mangi i anime z rzeszowską grupą Lotus. Nie zabraknie też gościa specjalnego. Jacek Komuda opowie o sobie z nieco odmiennej perspektywy, czyli o tym co robi pisarz-entuzjasta pomiędzy tworzeniem nowych książek.

Natomiast w niedzielę 9 sierpnia w serii pokazów, w tym pokazów walk, będziemy mogli podziwiać Drużynę Grodu Horodna, która zajmuje się odtwórstwem obyczajów oraz kultury materialnej z czasów X-XIII wieku. Do ostatnich godzin imprezy otwarty będzie tzw. Gamesroom, w którym będzie można oglądać, nauczyć się, a także wypożyczyć najpopularniejsze obecnie gry planszowe i bitewne dzięki lokalnej grupie graczy oraz sklepowi Gamekeeper.

W programie Stalowowolskich Spotkań z Fantastyką znajdziemy też rozmaite sesje RPG
i kilka ciekawych prelekcji. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość pobawienia się z robodinozaurem, obejrzenia spektaklu w plenerze, czy tez spotkań z balonowymi stworami.

„Fani dla fanów” to motto imprezy, podczas której każdy, kto ma w sobie odrobinę fantazji znajdzie coś dla siebie.

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Podwórko dla Pława otwarte

stw24.pl4 maja 2021

Co się zmieni w Miejskim Domu Kultury po remoncie ?

stw24.pl4 maja 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl4 maja 2021

Dostęp do prasy i półek z książkami – od 4 maja w MBP

stw24.pl28 kwietnia 2021

Muzealny projekt on-line o wzornictwie ludowym z nagrodami i wystawą

stw24.pl27 kwietnia 2021