Kronika Policyjna

Staną przed sądem za wyłudzenia

Staną przed sądem za wyłudzenia

policja7

Skierowaniem aktu oskarżenia zakończyła się prowadzona przez stalowowolskich policjantów sprawa wyłudzania markowych telefonów komórkowych. W tej sprawie policjanci przedstawili 51 zarzutów trzem osobom. Kodeks karny za takie przestępstwo przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze Stalowej Woli rozpracowali grupę zajmującą się wyłudzeniem markowych telefonów. Pierwsze informacje od pokrzywdzonych w tej sprawie osób zaczęły docierać do stalowowolskich stróżów prawa w maju 2013 roku. Pokrzywdzeni zgłaszali, że otrzymali wezwania do zapłaty od jednej z firm telekomunikacyjnych. Z ich relacji wynikało, że żadnych umów nie zawierali. Pokrzywdzonymi w tej sprawie były osoby z terenu całej Polski.

Pracujący nad tą sprawą stalowowolscy śledczy wpadli na trop 27-letniego mężczyzny i jego 25-letniego kolegi, mieszkańców Stalowej Woli, którzy zawierali umowy o świadczeniu usług telekomunikacyjnych uzyskując w ten sposób markowe telefony komórkowe. Jak ustalili policjanci, mężczyźni wyłudził kilkadziesiąt telefonów komórkowych. Uzyskane w ten sposób aparaty sprzedawali w jednym z komisów w Stalowej Woli.

Ze zgromadzonych w sprawie materiałów wynikało, że 27-latek i jego 25-letni kolega nie działali sami. Mieli wspólniczkę, którą była 32-letnia mieszkanka powiatu tarnobrzeskiego. Kobieta pracowała w firmie kurierskiej i to ona dostarczała obu mężczyznom wyłudzone telefony w zamian otrzymując pieniądze. Policjanci ustalili także pasera, który nabywał wyłudzone w przestępczym procederze telefony.

Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli wobec 25 i 27-latka oraz ich 32-letniej wspólniczki zastosowała środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. U jednego z mężczyzn policjanci zabezpieczyli mienie o wartości 5 tysięcy złotych na poczet przyszłych zobowiązań.

Żmudna analiza zgromadzonych w sprawie materiałów dowodowych pozwoliła na przedstawienie osobom działającym w tej grupie przestępczej 51 zarzutów. Funkcjonariusze odzyskali 30 telefonów o wartości przekraczającej 50 tysięcy złotych.

Do odrębnego postępowania wyłączona została sprawa 41-letniego pasera, mieszkańca Stalowej Woli, który nabywał wyłudzone w przestępczym procederze telefony. We wtorek 30 czerwca br. do stalowowolskiego sądu trafił akt oskarżenia. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Tragedia rodzinna – Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

stw24.pl30 marca 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Niska

stw24.pl24 marca 2021

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

stw24.pl23 marca 2021

Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez drzewo

stw24.pl23 marca 2021

Policja egzekwuje wprowadzone nakazy i ograniczenia

stw24.pl22 marca 2021

19-latek odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu i jazdę pod wpływem

stw24.pl19 marca 2021

Akcja policyjna “Na Drodze -Patrz i Słuchaj”

stw24.pl19 marca 2021

Śmiertelny wypadek w Lipie

stw24.pl18 marca 2021