Kronika Policyjna

Starosta przemówił, dyrektor przyklasnął.

Starosta przemówił, dyrektor przyklasnął.

To się chłopcy dogadali…..

W zły humor wprowadziliśmy wczoraj Starostę powiatu stalowowolskiego Janusza Zarzcznego, zapowiadając dzisiejszy tekst, do tego stopnia, że nawet, opublikował „odezwę” do mieszkańców powiatu, w której zapewnia.

„Drodzy Mieszkańcy Powiatu Stalowowolskiego, w związku z pojawiającymi się informacjami o rzekomym »łamaniu procedur« na SOR-ze naszego Szpitala Powiatowego, pragnę Was uspokoić – to nieprawda. Jestem po rozmowie z dyrekcją Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli i otrzymałem zapewnienie, że wszystkie czynności związane z koronawirusem, są w naszej lecznicy wykonywane zgodnie z obowiązującymi procedurami. Wiem również, że personel, który miał kontakt z zarażonym koronawirusem pacjentem, jest objęty kwarantanną i czeka na wynik testu”.

Drogi Starosto, w związku, że nie masz pojęcia, co się dzieje w szpitalu, nad którym jako starosta sprawujesz nadzór, pragniemy Cię uspokoić, i poinformować, że dzień w dzień będziemy informowali mieszkańców powiatu, o wszystkich przypadkach niedopełnienia czy łamania procedur w szpitalu, czy to w jednostkach podległych staroście. Jak dobrze wiemy, starosta zatrudnia kilku byłych dziennikarzy, którzy nie są w stanie raz dziennie, wysłać rzetelnej informacji dla mieszkańców, na temat stanu epidemiolgicznego w powiecie. Jesteśmy po kolejnych rozmowach, z zaniepokojonymi pracownikami szpitala, którzy podtrzymują swoje zdanie, że można było zrobić dużo więcej, niż zrobiono w przypadku pacjenta, u którego wykryto koronawirusa. Swoje zdanie podtrzymają również w sądzie, jeśli będzie taka potrzeba. Nasi informatorzy, są wiarygodni a ujawnienie ich danych, znając postępowanie aparatczyków z PiS-u, skończyłoby się, tak jak w Nowym Targu, gdzie pielęgniarka została zwolniona, dyscyplinarnie, za ujawnienie patologii na oddziale.

A pisząc, że personel, który objęty jest kwarantanną, i czeka na wyniki, również mija się Pan z prawdą, delikatnie mówiąc. Informacje, które my posiadamy, o Pani doktor, która miała kontakt z pacjentem, mówią, że nie miała przeprowadzonych badać, czeka w domu pod kwarantanną. Co w naszej ocenie jest skandalem. Szpital w Janowie Lubelskim, Nisku, Tarnobrzegu na oddziałach, na których przebywał pacjent zakażony koronawirusem wszystkie przeszły kwarantanne i były czasowo wyłączone. Nasz nie był!!!

Więc pisanie „Na ten moment, nie ma więc podstaw, aby mówić o kwarantannie całego SOR-u, a już tym bardziej całego Szpitala”. Czyli, dyrektorzy trzech okolicznych placówek, nie mieli racji, tylko nasz dyrektor zwany przez niektórych, Napoleon Bonaparte miał rację, nie zamykając oddziału? Reszta ‘ odezwy ” to typowy dla działaczy PiS-u partyjny przekaz, kończący się podziękowaniem dla mediów-w domyśle piszcie tylko dobrze.

Wszystko, co zostało opublikowane we wczorajszym naszym wpisie, podtrzymujemy, a puentą tej historii będzie fakt, że od wczoraj, Napoleon Bonaparte zamknął się, za szklanymi drzwiami, i nie wychodzi, a wszystkie dokumenty, są dostarczane pod drzwi, dyrektora, w kartonową skrzynkę, tam przechodzą „kwarantanne” i dopiero trafiają, na biuro dyrektora Surmacza

Grzegorz Poniedzielski

7 komentarzy

Komentarze

 1. sasanka

  25 marca 2020 at 21:52

  Pójdę dalej w tzw. osłonie albo tarczy antywirusowej pana dyrektora(pozostali pracownicy jak padło!) wszelkie dokumenty do przeglądania i aprobaty pana dyrektora powinny być dostarczane przed budynek jego biura i tam oczekiwać na świeżym powietrzu przechodząc skuteczna kwarantannę. Znowu pytanie do starosty czy panu nie jest wstyd, że mija się pan z prawdą? Jak długo jeszcze czynił będzie pan zło narażając służbę zdrowia na kłopoty?

 2. Michał

  25 marca 2020 at 22:33

  Szanowny Panie Starosto. Ma Pan dwoje oczu do patrzenia, ale tak naprawdę nic Pan nie widzi. Jak Pan może tolerować takie zachowanie dyrektora szpitala. Odgrodził się potrujnymi drzwiami od reszty personelu. Na oddziałach brakuje dosłownie wszystkiego co związane z zabezpieczeniem personelu przed koronawirusem. Ratownicy w karetkach niosą pomoc w zwykłych maseczkach które nie chronią przed niczym. Brakuje dosłownie wszystkiego. Na oddziałach taka sama sytuacja. Mówi się że gdy okręt tonie to pierwsze uciekają szczury. Tak jest właśnie z Surmaczem. Nie zachowuje się ON jak kapitan okrętu ale jak zwykły szczur. Ucieczka, to jest jego sposób na przetrwanie. Pracuje godzinę dziennie i jak tchurz ucieka do domu. Dlaczego ten człowiek do tej pory nie wystąpił w lokalnych mediach z prośbą o pomoc do przedsiębiorców. W Stalowej Woli są osoby o wielkim sercu które chętnie pomagają ale trzeba o tę pomoc poprosić.Ludzie Panu tego nie podarują że nadal trzyma Pan tego nieudacznika na tym stanowisku. Następna persona tego szpitala to naczelna pielęgniarka. Trzęsie tyłkiem zamknięta w swoim gabinecie. Nawet raporty z poszczególnych oddziałów odbiera telefonicznie.Nie dopuszcza do siebie nikogo. Już dawno jest emerytem więc jak się boi to nich zrezygnuje ze stanowiska i siedzi w domu.
  Nie boi się Pan, że w przypadku zakażenia się personelu posypką się pozwy sądowe o narażenie pracowników na utratę życia i zdrowia na skutek braku zabezpieczenia w środki ochrony osobistej. Jak długo będzie Pan tolerował tego błazna tylko przez pomyłkę nazywanego dyrektorem.
  Życzę dużo zdrowia w tych chorych czasach i dogłębnej refleksji na ten temat.
  Pozdrawiam.

  • Smieć

   26 marca 2020 at 13:53

   Cała prawda o berecie, nie nazywajmy go Napoleonem bo to ujma dla Napoleona.Nawet jak nie było corona- to beret był odgrodzony od pracowników, panie starosto czy pan jest ślepy czy skorumpowany przez tego nieudacznika?

 3. Pacjent

  25 marca 2020 at 23:16

  Jutro osobiście udam się do Napoleona ….i i całuje szybę. Dyrekotor ideał.😂😂😂

 4. kimono

  26 marca 2020 at 09:19

  Do bardzo rozsądnego głosu “Michała” warto wprowadzić jedno wyjasnie, pan starosta niczego się boi, zadnego pozwu a jak trzeba pójdzie w zaparte, że on o niczym nie wiedział(vide wypadek ucznia na nielegalnej strzelnicy!)To wszystko jednak jest do czasu. W pewnym momencie błaznowanie się skończy, ochroniarze odejdą bo muszą odejść i trzeba będzie stanąć przed odpowiedzialnością. Szkoda będzie tylko ofiar, ktore po drodze się znajdą. Oto tacy ludzie w dobrych i złych czasach decydują o wszystkim.

 5. Smieć

  26 marca 2020 at 13:49

  Nie trzeba było coronavirusa żeby beret był nie osiągalny,to jego odwieczny sposób zarządzania jak nie pocałujesz mojego pierścienia= wybujałego ego to mam Cię gdzieś śmieciu=pracowniku.dno kompletne dno

 6. edek

  29 marca 2020 at 10:04

  „Agencja Fitch potwierdziła długoterminowy rating Polski na poziomie A-. Świadczy to o dobrej sytuacji gospodarki polskiej, która w obliczu światowej pandemii koronawirusa pozostaje relatywnie odporna” – czytamy w komunikacie Ministerstwa Rozwoju.

  -„Działania podejmowane w ramach tarczy antykryzysowej są wyważone, co pozwalało agencji pozytywnie ocenić budżet i sytuację fiskalną kraju. Oczekiwane rozluźnienie reguły wydatkowej nie zagraża finansom publicznym, o czym rząd zapewniał, prezentując tarczę antykryzysową” – dodał resort.

  Według agencji Fitch polska gospodarka może być relatywnie odporna na kryzys gospodarczy związany z koronawirusem, w porównaniu z innymi krajami z koszyka ratingowego. Ma na to wpłynąć zdywersyfikowana i relatywnie zamknięta gospodarka, umiarkowany rozwój sektora turystycznego, status eksportera netto, posiadanie płynnego kursu walutowego, zrównoważone saldo C/A oraz „pewną” przestrzeń do stymulacji fiskalnej, przy relatywnie wysokim poziomie zadłużenia zewnętrznego.

  Według prognozy agencji deficyt sektora general government Polski w 2020 roku wzrośnie do 5 proc. PKB, a w 2021 roku deficyt obniży się do 3,3 proc. PKB.

  Ale za moment będzie usunięte!!!!!!!!!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Wyłudzali leasingi, kredyty – CBŚP rozbiło grupę

stw24.pl5 czerwca 2020

Trzy miesiące aresztu za sprawców rozboju

stw24.pl5 czerwca 2020

Płacił zbliżeniowo cudzą kartą wpadł ręce policji

stw24.pl4 czerwca 2020

Kolejne obywatelskie zatrzymanie pijanego

stw24.pl3 czerwca 2020

Pamiętaj o odpowiednim wyposażeniu roweru

stw24.pl30 maja 2020

Kino samochodowe w Stalowej Woli – ruszyła sprzedaż biletów

stw24.pl27 maja 2020

W piwnicy policjanci znaleźli nielegalny tytoń

stw24.pl26 maja 2020

Kierował ciężarówką z trzema promilami we krwi

stw24.pl25 maja 2020

23-latek odpowie za narkotyki

stw24.pl22 maja 2020