W Stalowej Woli

Strategiczna inwestycja – budowa tunelów pod ul. Solidarności i torami kolejowymi

Strategiczna inwestycja – budowa tunelów pod ul. Solidarności i torami kolejowymi

Właśnie ruszyły prace związane z budową łącznika drogowego pomiędzy ul. Grabskiego i ul. Energetyków w Stalowej Woli. To strategiczna inwestycja dla miasta. Ma ona rozwiązać problem korkowania się dojazdu i wyjazdu ze strefy ekonomicznej bezpośrednio do drogi krajowej ul. Energetyków, a w przyszłości także do obwodnicy Stalowej Woli i Niska.

Od jutra zostanie oficjalnie zamknięty odcinek ul. Solidarności. Droga będzie wyłączona z ruchu do połowy przyszłego roku. Kierowcy, którzy dojeżdżają do strefy ekonomicznej mogą skorzystać z objazdu poprzez ulicę Centralnego Okręgu Przemysłowego oraz drogami przejętymi przez Miasto od HSW. Obecnie, od strony ul. Grabskiego i Energetyków prowadzony jest wykop, gdzie mają powstać dwa wiadukty: drogowy i kolejowy.

Jak mówi prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny, to ważna ale i trudna inwestycja. Od jutra zacznie się tu głęboki wykop, w najniższym punkcie pod torami kolejowymi będzie wynosił ponad 6 m. W październiku zostaną zamknięte tory kolejowe i rozpocznie się kolejny wykop. Będzie on trwał do końca listopada. Zaznacza, że już z początkiem wiosny przyszłego roku, będzie zamknięty drugi tor kolejowy. Prace będą wykonywane w stronę ulicy Energetyków, a po ich zakończeniu rozpoczną się działania na ul. Grabskiego. Na wysokości zakładu Uniwheels, powstanie rondo, które będzie kierować ruch z ul. Grabskiego i z ul. Solidarności. Po dwóch stronach będzie wykonany ciąg pieszo-rowerowy, umożliwiający wyjazd ze strefy, nie tylko samochodom osobowym, ciężarowym ale i rowerzystom – mówi prezydent miasta.

Inwestycja składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich właśnie się rozpoczyna za kwotę blisko 26 mln zł, z czego 10 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego od Marszałka Województwa Podkarpackiego. Drugi etap to budowa turboronda, które powstanie przy ul. Energetyków realizowanego w Programie Mobilnego MOF-u za kwotę 4 mln. Przetarg na budowę tego ronda będzie wkrótce rostrzygnięty.

Jak zapowiedział Lucjusz Nadbereżny w tym roku prace, które będą wykonywane na ul. Energetyków dotyczyć będą wyłącznie działań sieciowych. Nie będzie prac typowo drogowych, a więc nie będzie dużych utrudnień w ruchu. Z kolei te, czekają już w przyszłym roku. Całość zadania ma być zakończona do sierpnia przyszłego roku. Jak mówi prezydent, inwestycja ta, realizowana jest dlatego, aby jesienią przyszłego roku, ruch w strefie ekonomicznej odbywał się w jak najbardziej komfortowych warunkach. Jeżeli chodzi o całość projektu dot. tej części to blisko 30 mln zł.

Agata Piotrowska

IMG_9953 (Kopiowanie)

IMG_9966 (Kopiowanie)IMG_9967 (Kopiowanie)
IMG_9958 (Kopiowanie)

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021