Fotorelacje

Strażacy mają nowoczesne stanowisko kierowania

Strażacy mają nowoczesne stanowisko kierowania

Zmodernizowane stanowisko kierowania ma Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli. W sumie są to trzy pomieszczenia do prowadzenia działań, które mają być także bazą dla Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Te pomieszczenia mają służyć także władzom samorządowym i służbom ratowniczym podczas sytuacji kryzysowych. Będą mogły one korzystać z dostępnych środków technicznych i urządzeń w zakresie łączności przewodowej, bezprzewodowej i infrastruktury teleinformatycznej.
Stanowisko to umożliwi szybki przekaz informacji w przypadku wystąpienia szczególnych zdarzeń, pozwoli zintegrować służby i skoordynować działania ratownicze, z także zredukuje koszty, gdyż służby będą mogły korzystać z istniejącej infrastruktury komendy.

W sumie są to trzy pomieszczenia: główne stanowisko kierowania, pomocnicze stanowisko kierowania oraz pokój dla sztabu kryzysowego. – W razie wystąpienia katastrof czy powołania sztabu kryzysowego mamy dwa pomieszczenia do dyspozycji. Jedno, gdzie mogą pracować  przedstawiciele zarządzania kryzysowego zarówno z powiatu jak i z miasta oraz pokój dowódczo – sztabowy, w sytuacjach, kiedy jest powołany sztab zarządzania kryzysowego – mówił komendant Robert Lebioda, który złożył podziękowania na ręce starosty Janusza Zarzecznego i prezydenta Lucjusz Nadbereżnego za otrzymane wsparcie.

Koszt tej inwestycji to 92 600 zł. Remont wsparły dwa samorządy. Powiat stalowowolski kwotą  blisko 34 tys.  zł – pieniądze te zostały przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego oraz sprzętu do łączności. Natomiast miasto przekazało 30 tys zł. za co została wykonana podłoga techniczna oraz stanowiska dyspozytorskie. Materiały do remontu oraz wyposażenie pomieszczeń zostało sfinansowane ze środków własnych komendy czyli za około 29 tys. zł.

Joanna Piechuta

2 komentarze

Komentarze

  1. jki

    6 listopada 2017 at 17:34

    W sumie to pomieszczenia były już wykorzystywane do tzw. systemu ratunkowego gdzie dyżurował lekarz i strażak. Stąd po wykręceniu nr alarmowego 112 wyruszała karetka a obok niej wóz strażacki. To nie jest żadne nowum a wręcz otwieranie czegoś co dawno temu zostało otwarte. Chyba, że obecny komendant nie służył wówczas w tej strażnicy to by go usprawiedliwiało, że zabawił się towarzysko i nieco ogrzał spragnionych ciepła propagandy sukcesu działaczy partyjnych – naszej klasy politycznej. Życie w tym miasteczku bez wiwatów i fajerwerków jest nudne, tylko od czasu do czasu ktoś kogoś udusi, zasztyletuje czy nieborak zostanie rozjechany na jezdni. Jak żyć prezydencie? Dobrze, że was wesołość nie opuszcza. Niebawem będziecie się grzać przy innej imprezie, ale o tym potem.

  2. good

    7 listopada 2017 at 11:10

    Nasz miejski lanserek, bawidamek i łasuch fleszy miast przymierzać się do fotela w pokoju psp i stroić dziecięce miny powinien zadbać o… uzbrojenie terenów miejskich w niezbędne media tak by właściciele działek mogli swobodnie uzyskać dostęp do nich. Tak nie jest. O tym mogą i przekonują się młodzi ludzie chcący sobie wybudować domek. Proste pytanie do niby gospodarza miasta dlaczego do tej pory ul Nowowiejskiego nie została uzbrojona w media? Czy tak ma wyglądać pomoc miasta dla chcących się przy niej budować? Zapytam wprost czy panu nie jest wstyd, że trwoni pan kasę podatników na badziewia a nie myśli o potrzebach młodych małżeństw?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

“Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

“Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

stw24.pl24 marca 2020

Koronowirus-kolejna ofiara śmiertelna na Podkarpaciu

stw24.pl20 marca 2020

W niedzielę transmisja mszy z Klasztoru Kapucynów

stw24.pl13 marca 2020

UROCZYSTA GALA SOW-IK 2019

stw24.pl11 grudnia 2019