Fotorelacje

Strażacy mają nowoczesne stanowisko kierowania

Strażacy mają nowoczesne stanowisko kierowania

Zmodernizowane stanowisko kierowania ma Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli. W sumie są to trzy pomieszczenia do prowadzenia działań, które mają być także bazą dla Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Te pomieszczenia mają służyć także władzom samorządowym i służbom ratowniczym podczas sytuacji kryzysowych. Będą mogły one korzystać z dostępnych środków technicznych i urządzeń w zakresie łączności przewodowej, bezprzewodowej i infrastruktury teleinformatycznej.
Stanowisko to umożliwi szybki przekaz informacji w przypadku wystąpienia szczególnych zdarzeń, pozwoli zintegrować służby i skoordynować działania ratownicze, z także zredukuje koszty, gdyż służby będą mogły korzystać z istniejącej infrastruktury komendy.

W sumie są to trzy pomieszczenia: główne stanowisko kierowania, pomocnicze stanowisko kierowania oraz pokój dla sztabu kryzysowego. – W razie wystąpienia katastrof czy powołania sztabu kryzysowego mamy dwa pomieszczenia do dyspozycji. Jedno, gdzie mogą pracować  przedstawiciele zarządzania kryzysowego zarówno z powiatu jak i z miasta oraz pokój dowódczo – sztabowy, w sytuacjach, kiedy jest powołany sztab zarządzania kryzysowego – mówił komendant Robert Lebioda, który złożył podziękowania na ręce starosty Janusza Zarzecznego i prezydenta Lucjusz Nadbereżnego za otrzymane wsparcie.

Koszt tej inwestycji to 92 600 zł. Remont wsparły dwa samorządy. Powiat stalowowolski kwotą  blisko 34 tys.  zł – pieniądze te zostały przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego oraz sprzętu do łączności. Natomiast miasto przekazało 30 tys zł. za co została wykonana podłoga techniczna oraz stanowiska dyspozytorskie. Materiały do remontu oraz wyposażenie pomieszczeń zostało sfinansowane ze środków własnych komendy czyli za około 29 tys. zł.

Joanna Piechuta

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Stalowowolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

stw24.pl14 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Rodzinny piknik ,,Wakacje – czas start !”

stw24.pl30 czerwca 2021

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

„Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

„Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020