W Stalowej Woli

Strażacy ochotnicy z Charzewic będą mieć łódź

Strażacy ochotnicy z Charzewic będą mieć łódź

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Charzewice w Stalowej Woli ma w planach zakup łodzi. Jak uzasadniają strażacy, zakup tego sprzętu jest zasadny. Inwestycje tę dofinansuje miasto kwotą 45 tys. zł.

Radni miejscy podczas wspólnego posiedzenia komisji budżetu i finansów oraz komisji gospodarki komunalnej, geodezji, architektury i ochrony środowiska mieli pytania co zasadności zakupu tej łodzi. Dlatego też na sesji rady miasta był obecny Mateusz Wiśniewski z OSP Charzewice, który udzielał wyjaśnień.

Zaznaczał, że w jednostce tej działa 31 w pełni wyszkolonych członków OSP, w tym jest 15 osób, które mają uprawnienia do kierowania taką łodzią, posiadają kurs steromotorzysty. Ponadto wszyscy są wyszkoleni w zakresie działań przeciwpowodziowych i ratownictwa na wodach.

Strażak uzasadniał, że taka łódź jest zakupem zasadnym dla jednostki. Przytoczył zdarzenie – pożar lasu, do którego została zadysponowana jednostka OSP Stalowa Wola, specjalizująca się w ratownictwie wodnym. W tym samy czasie OSP Charzewice zostało zadysponowane do zdarzenia z udziałem mężczyzny, który skakał z mostu na Sanie. Strażacy ci nie mieli odpowiedniego sprzętu do takich działań. Ściągniecie sił z gminy Zaleszany, czy z gminy Radomyśl nad Sanem wiązało się z wydłużeniem działań w czasie, a sytuacja wymagała natychmiastowego działania.

– Myślę, że w obliczu prowadzonych inwestycji przez miasto na ternie błoni nad Sanem, łódź będzie zakupem stosownym przemyślanym i zasadnym. Jednostka OSP Stalowa Wola, które działa razem z nami posiada takie dwie łodzie. W mojej ocenie jako prezesa zarządu miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP zakup jest zasadny. Łódź może stać w remizie w garażu 2, 3 lata i może nie być potrzebna, ale może być jedna sytuacja, dzięki której ludzkie życie zostanie uratowane – mówił Mateusz Wiśniewski.

Wyjaśniał, że łódź będzie zabezpieczona przed kradzieżą, włamaniem, niszczeniem, gdyż będzie stała w garażu w remizie. Zapewniał, że jednostka ma auto przystosowane do ciągnięcia tej łodzi. A sprzęt ten będzie transportowany na przyczepie łodziowej, która zostanie zakupiona wraz tą łodzią.
Będzie to łódź z możliwością przetransportowania sześciu osób. Czyli w sumie osiem osób będzie mogło w niej przebywać cały czas dwóch strażaków i 6 osób, które będą ewakuowane.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Meta Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków w Stalowej Woli

stw24.pl22 czerwca 2021

Przerwa wakacyjna w dyżurach radnych Rady Miejskiej

stw24.pl22 czerwca 2021

Maciej Paterski mistrzem Polski w kolarstwie szosowym

stw24.pl21 czerwca 2021

Piąty Festiwal im. Janiny Garści w Stalowej Woli

stw24.pl21 czerwca 2021

Do biblioteki po tanią książkę z kiermaszu

stw24.pl21 czerwca 2021

Rozwadowski Targ Staroci już w tę niedzielę

stw24.pl18 czerwca 2021

Uwaga! Ul. Popiełuszki trwają utrudnienia w ruchu dla wszystkich kierowców

stw24.pl17 czerwca 2021

Zarząd z absolutorium i dużymi planami inwestycyjnymi

stw24.pl17 czerwca 2021

Nadal obowiązuje zakaz odwiedzin chorych w szpitalu

stw24.pl17 czerwca 2021