W powiecie

Strażacy ze Zbydniowa mają nowy sprzęt

Strażacy ze Zbydniowa mają nowy sprzęt

Sprzęt o wartości blisko 38 tys. zł otrzymała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbydniowie w gminie Zaleszany. To specjalistyczne wyposażenie bardzo przyda się strażakom, którzy specjalizują się w ratownictwie drogowym.

Jak zaznaczał Sebastian Nabrzeski, prezes OSP Zbydniów zakup ten był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Stalowowolskiego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, wójta gminy Zaleszany, a także Krajowego System Ratowniczo – Gaśniczego.
Starostwo przekazało 15 tys zł , gmina ponad 5 tys zł., Krajowy System Ratowniczo – Gaśniczy 9 tys. zł oraz WORD 5 tys. zł. Brakującą kwotę strażacy dołożyli z własnych środków, zrzekli się pieniędzy, które przysługują im za udział w akcjach.
Jednostka otrzymała pompę do ratownictwa technicznego do narzędzi hydraulicznych, która kosztowała prawie 28 tys. zł, 10 sztuk rękawic za 2 300 zł, torbę medyczną wraz z butlą tlenową, szynami  i deską za ponad 6 tys. zł.
– Chcielibyśmy bardzo podziękować za ten sprzęt, będzie on wykorzystywany, oby jak najrzadziej był wykorzystywany. Jeśli już rożne zdarzenia mają miejsce pokazujemy, że możemy niezwłocznie udać się na miejsce, podjąć akcję ratunkową – mówił Sebastian Nabrzeski, podczas oficjalnego odbioru sprzętu.

Jak podkreślał Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski, jednostka ta jest bardzo wysoko wyspecjalizowana w ratownictwie drogowym i to jest bardzo istotne. Dzięki temu strażacy ci,  mogą być bardzo szybko na miejscu zdarzenia. – Widzimy, że prężnie działająca jednostka wymaga dofinansowania. Wyszkolenie strażaka to jedna sprawa, a drugą bardzo istotną jest także sprzęt. Co roku będziemy pomagać ochotnikom. Będziemy to robić rozsądnie,  by te jednostki, które się wyróżniają, pracują bardzo dobrze dostawały takie dofinansowanie – mówił starosta.

Komendant powiatowy Robert Lebioda, życzył strażakom, aby ten sprzęt był wykorzystywany tylko do ćwiczeń, a nie prawdziwszych działań. To dlatego, że gdy już musi być używany, to komuś się dzieje krzywda. – Na jednostkę w Zbydniowie można zawsze liczyć, o każdej porze dnia i nocy, nie  ważne czy jest to dzień powszedni czy święto. Wyróżnia się ona nie tylko w swojej gminie, ale także w powiecie. Czego przykładem jest to, że ostatnio została ściągnięta do komendy na zabezpieczanie na czas wyjazdu naszych zastępów do działań – podkreślał komendant.

IMG_0075 IMG_0079 IMG_0084

Joanna Piechuta  

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Powstał portal o Kresach

stw24.pl23 września 2021

Żurawinobranie 2021 w Gminie Pysznica

stw24.pl23 września 2021

Kolejny Piknik Rodzinny w Gminie Pysznica

stw24.pl22 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

stw24.pl13 września 2021

Uczniowie kibicowali w Chorzowie na Memoriale Kamili Skolimowskiej

stw24.pl13 września 2021

Fotel dla Stalowowolskiej okulistyki

stw24.pl8 września 2021

Nowy rok już w murach szkolnych

stw24.pl1 września 2021