W Stalowej Woli

Strefa ekonomiczna zostanie poszerzona?

Strefa ekonomiczna zostanie poszerzona?

Takie plany ma Stalowa Wola. Jednak jest to związane z dłuższym procesem, który nie jest zależny tylko od samorządu. Ponadto obecnie do zagospodarowania jest około 20 hektarów w strefie.

– Mamy część terenów w strefie, która jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego, jednak obecnie są to tereny leśne. Musimy uzyskać zgody dotyczące zamiany gruntów z Lasami Państwowymi. Jest to trudny proces, ale niezbędny. Mamy też obszary, które obecnie są w rękach czy to Skarbu Państwa, czy spółek, które będą współpracować z miastem w tym zakresie.  Myślę, że w pierwszym kwartale tego roku przekażę wszystkie planowane kierunki rozwoju Stalowej Woli dotyczące strefy ekonomicznej, a także nowych terenów inwestycyjnych pod budownictwo mieszkaniowe, wielorodzinne. To wszystko musi być połączone. Działania gospodarcze muszą się również łączyć z planami organizacji codziennego życia w mieście. W tym roku rozpoczniemy w pełni realizować te działania gospodarcze.  Ich efekty nie będą od razu widoczne, jest to program wieloletni, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwój strefy ekonomicznej – mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Jak zaznacza prezydent jest duże zainteresowanie inwestowaniem ze strony przedsiębiorców. Widać to chociażby po wnioskach, które wpływają do urzędu miasta, dotyczących wydania warunków  budowy nowych obiektów, rozbudowy istniejących, zmian w planach zagospodarowania. – Widzimy duży ruch  i chęć inwestowania, rozbudowy. Myślę, że w tym roku ruszą ważne inwestycje dotyczące hal, które od lat były niezagospodarowane i stały puste – mówi włodarz.
Np. kilku przedsiębiorców będzie rozbudowywać hale z uzyskanego dofinansowania ze środków europejskich. Jak dodaje jest to związane m.in. z długo oczekiwanym rozgrodzeniem terenów dawnej Huty.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021