W Stalowej Woli

Strefa ekonomiczna zostanie poszerzona?

Strefa ekonomiczna zostanie poszerzona?

Takie plany ma Stalowa Wola. Jednak jest to związane z dłuższym procesem, który nie jest zależny tylko od samorządu. Ponadto obecnie do zagospodarowania jest około 20 hektarów w strefie.

– Mamy część terenów w strefie, która jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego, jednak obecnie są to tereny leśne. Musimy uzyskać zgody dotyczące zamiany gruntów z Lasami Państwowymi. Jest to trudny proces, ale niezbędny. Mamy też obszary, które obecnie są w rękach czy to Skarbu Państwa, czy spółek, które będą współpracować z miastem w tym zakresie.  Myślę, że w pierwszym kwartale tego roku przekażę wszystkie planowane kierunki rozwoju Stalowej Woli dotyczące strefy ekonomicznej, a także nowych terenów inwestycyjnych pod budownictwo mieszkaniowe, wielorodzinne. To wszystko musi być połączone. Działania gospodarcze muszą się również łączyć z planami organizacji codziennego życia w mieście. W tym roku rozpoczniemy w pełni realizować te działania gospodarcze.  Ich efekty nie będą od razu widoczne, jest to program wieloletni, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwój strefy ekonomicznej – mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Jak zaznacza prezydent jest duże zainteresowanie inwestowaniem ze strony przedsiębiorców. Widać to chociażby po wnioskach, które wpływają do urzędu miasta, dotyczących wydania warunków  budowy nowych obiektów, rozbudowy istniejących, zmian w planach zagospodarowania. – Widzimy duży ruch  i chęć inwestowania, rozbudowy. Myślę, że w tym roku ruszą ważne inwestycje dotyczące hal, które od lat były niezagospodarowane i stały puste – mówi włodarz.
Np. kilku przedsiębiorców będzie rozbudowywać hale z uzyskanego dofinansowania ze środków europejskich. Jak dodaje jest to związane m.in. z długo oczekiwanym rozgrodzeniem terenów dawnej Huty.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

stalowa wola

Zakaz odwiedzin w szpitalu

stw24.pl27 września 2021

Projekt ,,Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19″

stw24.pl27 września 2021

Informowali o prawach pracowników sezonowych

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021